דסקטופ

ב' 15 יול' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

"גיליתי בפייסבוק שהטיסה בוטלה": למה TAP ממשיכה למכור כרטיסים לישראלים?

"גיליתי בפייסבוק שהטיסה בוטלה": למה TAP ממשיכה למכור כרטיסים לישראלים?

חברת התעופה הפורטוגלית TAP ביטלה בפתאומיות ובאופן גורף את כלל הטיסות שלה ליולי והשאירה נוסעים ישראלים רבים ללא פתרון ■ נציג החברה בישראל: "כל הלקוחות יקבלו את כספם. לא יודע האם הטיסות של אוגוסט יצאו לפועל"

 

ברת התעופה הפורטוגולית TAP ביטלה בתחילת החודש, במפתיע ובאופן גורף, את כלל טיסותיה שתוכננו בקו ליסבון-תל אביב לחודש הבא – אך עדיין ממשיכה למכור את כרטיסי הטיסה ליולי באתר האינטרנט שלה. מכירת הכרטיסים עדיין פתוחה גם כעת, כאשר סוכני הנסיעות ולקוחות יכולים להזמין כרטיסים מבלי לדעת שהטיסות מבוטלות.

 

חברת TAP התכוונה להפעיל כשלוש טיסות שבועיות במהלך יולי, וגם באוגוסט מופיעות בלוח המכירות שלה 3-2 טיסות שבועיות.

 

נוסעים רבים שרכשו את הכרטיסים גילו במפתיע בימים האחרונים כי הם מבוטלים, וכעת הם מחפשים פתרונות. חלקם כלל לא קיבלו הודעה בנושא מחברת התעופה וגילו זאת רק לאחר שקראו פוסטים בפייסבוק שהעלו ישראלים מאוכזבים.

 
 

כך למשל שושי כתבה בקבוצת "ישראלים בפורטוגל", כי הטיסה שלה ב-2 ביולי עדיין קיימת, ואמורה לצאת לפועל. רק לאחר שחברים אחרים בקבוצה התעקשו שתברר את העניין, היא בדקה ועידכנה כי גילתה שהטיסה בוטלה.

גולש אחר פירסם פוסט וסיפר כי נכנס במקרה לאזור האישי של ההזמנה שלו באתר חברת התעופה וגילה כי הטיסה שלו לליסבון ביולי בוטלה. אחת הנוסעות שהיתה אמורה להמריא עם חברת התעופה ב-2 ביולי סיפרה כך: "ראיתי את ההודעות של האנשים הזועמים בקבוצות. אז נכנסתי להזמנה שלי באתר שלהם וגיליתי שהיא לא קיימת יותר – שבוטלה הטיסה. וכמוני אני רואה שיש עוד רבים. יכולתי להגיע לנתב"ג בעוד שבועיים ובכלל לא לדעת שאין טיסה. אני מכה על חטא, שכן אני ראיתי את כל הפוסטים האלו שהזהירו מפני רכישת כרטיסים של החברה הזו, ובכל זאת קניתי, כי חשבתי לעצמי שאם חברה מכובדת מוכרת כרטיסים, מן הסתם מדובר בטיסות שיצאו לפועל, אלא אם כן יהיה סגר".

 
 

חלק מהגולשים טוענים כי יש תחושה שחברת התעופה מוכרת את כרטיסי הטיסות, למרות שהיא יודעת מראש שהם יבוטלו. "החברה משתמשת בישראלים כשירות הלוואה, במקום לקחת מהבנק, לוקחים מהישראלים, רק בלי לשלם ריבית", כתבה אחת הגולשות בקבוצת ישראלים בפורוטוגל. "מה זה אומר? היא פותחת בלי סוף טיסות ומבטלת. המצב הכלכלי של טאפ מאוד קשה, לכן פותחים את הטיסות האלו ,ככה יש להם כסף נזיל, אבל ההחזר יגיע עוד כמה חודשים. גאונים. אבל בתוך אירופה יש להם המון טיסות, ולא מבטלים כלום".

 
 

ישי בוך, נציג חברת התעופה אופן סקיי, המייצגת את TAP בישראל, מודע לבעיית הביטולים הגורפת, עם זאת הוא לא יודע להסביר מדוע עדיין נמכרים כרטיסים ליולי, למרות שאלו טיסות שבוודאות לא יצאו לפועל. "אני לא יודע להגיד האם באוגוסט יהיו טיסות", אומר בוך. "צריך להבין כי כרגע הם מסתמכים רק על הישראלים כי אין תיירות נכנסת, אז הביקושים נמוכים. אני כן יודע להגיד מניסיון עבר כי כולם יקבלו את החזר כספי. מי שקנה דרך סוכן צריך לפנות לסוכן, ומי שקנה דרך החברה שיבקש החזר דרך האתר והוא יקבל".

 
 
 
 

למרות דבריו של בוך, ספק אם הסיבה לביטול הטיסות היא ביקושים נמוכים. ישנן לא מעט חברות שמבטלות בימים אלו טיסות בודדות בגלל ביקושים נמוכים – רובן פשוט מאחדות מספר טיסות יחדיו מאחר שלא הצליחו למלא את המטוס ואין כדאיות כלכלית בהפעלת מטוסים חצי ריקים. התנהלות כזו יכולה לגרום לעוגמת נפש לנוסעים רבים, שכן ייתכן שטיסה שהזמינו תזוז יום קדימה או יום אחורה, אבל לפחות חברת התעופה מציעה טיסה כלשהי. לעומת זאת, TAP בחרה לבטל באופן גורף את כל הטיסות שלה ליולי.

source the marker רינה רוזנברג קנדל

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן