דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

רילוקיישן לפורטוגל

תוכן עניינים

רילוקיישן לפורטוגל במגמת הישראלים אשר עוזבים את ישראל, חל שינוי מפתיע בשנתיים-שלוש האחרונות: פורטוגל, שכמעט לא הייתה על מפת היורדים מישראל, החלה לצבור כוח של ממש.

כיום, מדובר באחת המדינות הבולטות באירופה בקליטת ישראלים. חושבים לעשות רילוקיישן לפורטוגל? הנה כמה דברים שחייבים לסגור לפני שטסים + נותני שירות מומלצים לצרכים הכי קריטיים במהלך משמעותי של מעבר לפורטוגל!

רילוקיישן לפורטוגל :בירוקרטיה, אשרות וטפסים

קיימות כיום מספר אופציות המאפשרות רילוקיישן לפורטוגל:

אזרחות
ויזות
בתור תייר
בעלי אדרחות פורטוגלית
ויזת לימודים
עד 90 יום בשנה
בעלי אדרחות אירופית (מדינות שבאמנת שנגן)
ויזת עבודה
באישור 90 יום נוספים בשנה
ויזת איחוד משפחות
גולדן ויזה
D7 – ויזת הכנסה פאסיבית לפורטוגל

ביטוח בריאות לרילוקיישן בפורטוגל

ביטוח בריאות הוא האספט החשוב ביותר שיש לתת עליו דגש בעת ביצוע רילוקיישן, במיוחד כאשר אתם מהגרים לפורטוגל ללא אזרחות. 

איכות הביטוח הרפואי לרילוקיישן המותאם לצורך שלכם כישראלים הוא חשוב, יש להקפיד על ביטוח מקיף ככול הניתן. כאשר עוברים לגור בפורטוגל ללא אזרחות חשוב שסוג הביטוח הרפואי יהיה כזה שכולל גם בדיקות רפואיות שגרתיות ממש כמו ביטוח רפואי בקופת החולים בארץ.

בנוסף חשוב שיהיה לכם מענה בעברית מרופאים ישראלים אשר ינחו אתכם מה לדרוש ואיך להתמודד עם מצבים רפואיים בפורטוגל. אתם במדינה חדשה ללא שפה וידע רפואי.

לנוכח תנופת הרילוקיישן הענפה שאנו עדים לה חברות ביטוח ישראליות השכילו להנגיש ביטוח רפואי לכל דבר (לא ביטוח נסיעות לפורטוגל), פתחנו קבוצת ווצאפ יעודית למטרה זו מוזמנים להצטרף: קבוצת הווצאפ לחצו למעבר

מיסוי לאחר הרילוקיישן בפורטוגל ?

רבים מהישראלים אשר מתגוררים בחו"ל מצאו את עצמם בשנים האחרונות  במסדרונות רשות המיסים במטרה לשכנע את ציבור העובדים כי הם לא צריכים לשלם מס הכנסה.

אחת הדוגמאות אשר מזוהות עם הנושא זה הסיפור של הדוגמנית בר רפאלי אשר הוצאה לה שומה אזרחית לתשלום מס בסכום של מיליוני שקלים והיא אף זומנה לחקירה פלילית ברשות המיסים, זאת כי על פי החשד הציגה מצג שווא בפני הרשות.

מיהו תושב חוץ בישראל

אם בעבר תושב חוץ הוגדר כמי שאינו תושב ישראל, כיום מדובר בהגדרה רחבה יותר אשר עשויה לעיתים ליצור פרצות מס כלפי מדינת ישראל וגם כלפי מדינת התושבות של אותו אדם. מכאן נוצר תיקון 168 לפקודת מס הכנסה אשר הגדיר מיהו תושב חוץ.

על פי התיקון, תושב חוץ הינו אדם שאינו נחשב לתושב מדינת ישראל וכן אדם אשר שהה בחו"ל לתקופה של 183 יום, לרבות שנת המס הרלוונטית וכן שנת המס בשנה לאחר מכן. למעשה, ניתן לראות כי לא מדובר אך ורק על מודל כמותי- משך זמן השהייה של אדם בחו"ל אלא גם היכן מרכז החיים שלו.

 מה אומר החוק

לפי החוק, תושב ישראל אשר עובד בחו"ל חייב בתשלום מס על ההכנסה שלו בישראל. משמעות הדבר כי מעבר למס שהוא משלם בחו"ל הוא צריך לשלם מס בישראל.

 על מנת לקבוע את התושבות לצורכי מס ישנם מבחנים שונים

מי שיודע הכי טוב לקבוע מהי מדינת התושבות האמיתית לצרכי מס הם האנשים המחליטים לעבור להתגורר במדינה. רשויות המס מודעות היטב לכך ולכן התפתחה פרקטיקה אשר תקבע את תשלום המס בהתאם למקום בו אנו מתגוררים על פי מבחני מרכזי חיים מסוימים.

מקום בית קבוע: היכן מצוי הבית הקבוע שלנו הכולל את החפצים האישיים שלנו.

מקום המשפחה: היכן נמצאת המשפחה הקרובה?

מקום הפעילות הכלכלית: היכן ממוקמת הפעילות הכלכלית שלנו.

שהייה ברוב ימות השנה: היכן אנו שוהים במרבית ימות השנה. כך למשל שהייה בישראל לתקופה של 183 ימים ומעלה  נחשבת לאמירה משמעותית ביותר.

 הקשחת התנאים לניתוק תושבות

מדובר בתחום אשר היה מעורפל לתקופה ארוכה ואף כלל תיקוני חקיקה של בתי המשפט אשר מטרתם לעשות סדר ולפזר את העננים. לפי החלטת חוק חדשה ניתן לראות כי רשות המיסים מציגה עמדה מפורשת בכל הקשור לעובדים בחו"ל.

לפי מומחים בתחום המיסוי ההחלטה כוללת בין היתר ישראלים רבים אשר מתגוררים בפועל מחוץ לישראל. אותה החלטה  קבעה כי לעיתים אנשים מלווים על ידי בני זוגם וילדיהם והם מגיעים לביקורים קצרים בישראל. במהלך השהייה שלהם בארץ הם מחויבים בדיווח לרשויות המס על ההכנסות שלהם ובהתאם לנסיבות החברה מבקשת מרשויות המס לקבוע את מועד ניתוק התושבות בהתאם לאמנה של מניעת כפל המס.

היוועצות עם גורמים מקצועיים

בשל העובדה כי מדובר בהליך סבוך ומורכב, קיימת חשיבות עליונה להיוועץ עם מומחים בתחום על מנת לקבל רקע מקצועי ומענה לכל השאלות. קיימת חשיבות רבה להיפגש עם מומחה בתחום המיסוי על מנת לקבל את כל הידע המקיף כדי לדעת האם יש צורך בתשלום מס ומהן הפעולות הדרושות לצורך כך. פגישה עם מומחה בתחום המיסוי תאפשר לסגור את כל הקצוות ולהיערך לכך בצורה הטובה ביותר.

ישראלים שחיים בפורטוגל

ישראלים רבים כיום חיים בפורטוגל והעזו לעשות רילוקיישן, חלקם בחרו גם להוות דוגמא אישית ושיתפו אותנו בכתבות שהעלנו פה באתר להלן כתבות אשר עשויות לתת לכם טעימה מהחיים החדשים של ישראלים בפורטוגל, כמו כן שיתפנו פה את הכתבה של אושרת קוטלר שפורסמה לפני מספר שנים על הישראלים שבחרו לעבור לפורטוגל:

"התאהבנו באיים האזוריים ממבט ראשון, בתוך יומיים החלטנו לעבור לכאן"

"עברנו לגור בפורטוגל, למדנו לנשום עמוק, להיות סבלניים ולזכור שהכל מסתדר"

סיפורה של Quinta Oliviera

 

רילוקיישן הפכה לאופציה קורצת עבור ישראלים רבים, זאת בעקבות המצב הכלכלי והביטחוני במדינת ישראל – ועתה גם הפוליטי.

פורטוגל – היעד הכי אטרקטיבי באירופה

פורטוגל משתרעת על שטח של כ-90,000 קילומטרים רבועים, יותר מפי ארבע משטחה של ישראל, ומתגוררים בה כ 10 מיליון תושבים. למעשה, שצפיפות האוכלוסייה בה נמוכה באופן משמעותי מזה המאפיין את ארץ ישראל.

מלבד השטח ביבשת, לפורטוגל שתי קבוצות איים – האיים האזוריים ואיי מדיירה, אשר נחשבים לבין היפים בעולם.

בשנים האחרונות פורטוגל הפכה ליעד לוהט עבור מטיילים ועבור אזרחים אשר רוצים לבצע רילוקיישן, מאחר ומדובר במדינה אשר חברה באיחוד האירופי אבל בניגוד למדינות אחרות באיגוד היא משלבת קדמה עם קצב חיים נעים וחופי ים מטריפים לצד אזורים כפריים ושפע טבע פראי.

בנוסף, ביחס לרוב מדינות האיחוד האירופי יוקר המחייה בה נמוך באופן יחסי ומזג האוויר המאפיין אותה הוא נוח וים תיכוני, הדומה מאוד לזה שבישראל.

בשנים האחרונות עברה פורטוגל גם מהפכה חוקתית, והיא מאפשרת בקלות יותר לישראלים לקבל אזרחות פורטוגלית, זאת בעקבות שינוי בחוקה המאפשר ליהודים אשר מוכיחים כי הם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל דרכון פורטוגלי בהליך פשוט באופן יחסי, כפי שנפרט בהמשך.

כלכלה יציבה

בעקבות השיפור בנתוני הכלכלה של פורטוגל בשנים האחרונות העלתה סוכנות הדירוג S&P את דירוג האשראי של פורטוגל לרמת BBB מינוס, כך שלמעשה היא מחזירה את המדינה לדירוג השקעה.

שיעור האבטלה בפורטוגל נמצא בירידה מתמדת בשנים האחרונות, וישנו שיפור עקבי, זאת לאור רפורמות רבות אשר בוצעו בשוק העבודה ע"י הממשלה, כך שביחס לישראל פורטוגל מאפשר לקבל הן ביטחון תעסוקתי והן משכורות יפות וגבוהות, פי עשרות מונים יותר מאשר המשכורת המוצעת בישראל.

בנוסף, קיימים הקלות מס רבות לתושבים ויוקר המחייה שלהם הוא פחות הרבה יותר מאשר בישראל, מה שמאפשר לקבל למעשה איכות חיים מהמעלה הראשונה במדינה עם כלכלה יציבה חזקה ומתפתחת ללא הרף.

מסקר שנערך בשנת 2018 ע"י אתר InterNations בקרב 12,500 אנשים אשר היגרו ממדינות שונות ונשאלו על המדינות שהפכו לביתם החדש, פורטוגל הגיעה למקום הראשון באיכות חיים.

למעשה, בסקר נבדק כמה מרוצים המהגרים מאפשרויות הפנאי הנופש והתחבורה, הבריאות והביטחון.

מהסקר עולה כי בפורטוגל המהגרים הכי מרוצים, זאת בזכות מזג האוויר, שירותי הבריאות הזולים והרוגע שהיא מספקת לתושביה. פורטוגל ידועה מזה שנים ארוכות במערכת בריאות מהטובות בעולם, אשר בה ניתן לקבל טיפולים רפואיים בחינם או באופן מסובסד, בעשרות אחוזים פחות מאשר בישראל.

בנוסף, מערכת התחבורה של פורטוגל היא מתקדמת מאוד וכוללת בין השאר מערכת ענפה של רכבות, אוטובוסים והכול בצורה נוחה ופשוטה ללא צורך ברכישה של רכב.

בנוסף, פורטוגל נחשבת למובילת הדרך בכל הקשור לאופניים, ובמדינה ניתן למצוא עשרות שבילי אופניים לנוחות המשתמש כך שהנסיעה תהיה בטוחה עד כמה שאפשר.

יתרון נוסף של פורטוגל לרילוקיישן נעוץ בכך שהמדינה נחשבת לידידותית מאוד, ותושביה נחמדים ונעימים. במדינה מוסדות תרבות רבים, והיא אירחה אירועים גדולים אשר שודרו לכל רחבי העולם, כמו שקרה בשנה שעברה עת אירחה את אירוויזיון שנת 2018 בהצלחה גדולה.

האם פורטוגל יקרה?

משפחה בת ארבע נפשות עלויות חודשיות מוערכות הן 7,517.7₪ (2,023.4€) ללא שכירות.
עלויות חודשיות מוערכות לאדם בודד הן 2,136.0₪ (574.9€) ללא שכירות.
יוקר המחיה בפורטוגל נמוך בממוצע ב-41.1% מאשר בישראל.
שכר הדירה בפורטוגל נמוך בממוצע ב-29.2% מאשר בישראל.

מיסוי פנסיות בפורטוגל – הטלת מס של 10% על פנסיות מחוץ לפורטוגל במסגרת מסלול ה NHR לאחר רילוקיישן

החל מחודש אפריל 2020 חל מס על פנסיות המתקבלות מחוץ לפורטוגל לפנסיונרים אשר עשו רילוקיישן לפורטוגל.

במידה וביצעתם ניתוק תושבות כראוי בישראל יהיה ניתן לבקש לשלם רק על פי שיעור המס הפורטוגזי ללא כפל מס בין ישראל לפורטוגל.

 

ענף הנדל"ן בפורטוגל החל לפרוח בשנת 2016, כאשר החלו הביקושים הגבוהים בענף התיירות במדינה למקומות לינה לתיירים, וכן מרכישות נכסים של תושבי חוץ, בעיקר בערים הגדולות – פורטו ועיר הבירה ליסבון.

מחירי הנדל"ן בפורטוגל טיפסו בשנתיים האחרונות בכ-15%, והשתוו כעת למחירים ששררו בשנת 2010, לפני המשבר הגדול שחוותה המדינה אך הם עדיין נותרו נמוכים באופן משמעותי להשקעה ומאפשרים לקבל תשואה גבוהה מאוד אשר מגיעה עד ל 6 אחוזים.

כאשר מבצעים השוואה בין  מחירי הנדל"ן בפורטוגל לבין המחירים במדינות אירופה מגלים כי פורטוגל מחזיקה ביתרון משמעותי בכל הקשור לעלויות, רכישת דירה בפורטוגל נחשב לאפיק השקעה משתלם ביותר.

באשר לרילוקיישן, ניתן כיום לשכור בפורטוגל או לרכוש נכסים במאות אחוזים פחות מאשר בישראל, במקומות מרכזיים ועם מפרט טכני גבוהה ובעיקר בשכונות מצוינות ובטוחות.

שימו לב שניתן לעשות שימוש ברישיון הנהיגה הבינלאומי המונפק בישראל רק כשישה חודשים ממועד המעבר אל פורטוגל, יש לבקש לקבל רשיון נהיגה מקומי וזאת לא יאוחר מ185 יום מאישור המגורים הרישמי שלכם בפורטוגל.

 IMT – Instituto da Mobilidade e dos Transportes

 IMT – Instituto da Mobilidade e dos Transportes נעים להכיר זהו הגוף האמון על המרת רשיון הנהיגה שלכם, יש לידע את הרשות גם טרם המרתם את רשיון הנהיגה שלכם ולעדכן על כך שאתם מתניידים עם רשיון נהיגה בנלאומי בזמן הביניים שלכם עד להמרת הרשיון.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
אוכלוסיית התושבים של פורטוגל עוברת 10.6 מיליון, חושף ה-INE
אוכלוסיית התושבים בפורטוגל גדלה בשנת 2023 זו השנה החמישית ברציפות, ועברה את 10.6 מיליון, הודיע היום מכון הסטטיסטיקה הלאומי (INE). ב-31 בדצמבר, אוכלוסיית התושבים של...
המעבר שלי לפורטוגל קיבל משמעות דווקא דרך העיסוק שלי – עדן טיסון
לפורטוגל הגעתי לפני כמה שנים בודדות לא היה לי תכנון להגיע בכלל דווקא לפורטוגל אני הייתי במהלך מסע בחיים של טיולים בעולם לבד ושל לתפוס...
הקול של כולם – רימון כהן
רימון כהן היא מטפלת בקול ומורה לפיתוח קול. היא נעזרת בקול כדי להעביר אנשים תהליך טיפולי לקשיים רגשיים.
לעיסוק שלה היא קוראת ״לגלות את הקול״.אני עוזרת...
התיקון לחוק ההגירה נכנס לתוקף
הכללים החדשים להגירה לפורטוגל, שהוכרזו ביום שני, נכנסו לתוקף ב-00:00 היום, לאחר פרסום השינויים החוקיים ב-Diário da República. צו החוק שפורסם "מתקן את חוק מס'...
אתר חדשות פורטוגל

כל החדשות החמות מהרפובליקה
הפורטוגלית שמעבר לים.

PORTUGAL WEATHER
אוכלוסיית התושבים של פורטוגל עוברת 10.6 מיליון, חושף ה-INE
אוכלוסיית התושבים בפורטוגל גדלה בשנת 2023 זו השנה החמישית ברציפות, ועברה את 10.6 מיליון, הודיע היום מכון הסטטיסטיקה הלאומי (INE). ב-31 בדצמבר, אוכלוסיית התושבים של...
התיקון לחוק ההגירה נכנס לתוקף
הכללים החדשים להגירה לפורטוגל, שהוכרזו ביום שני, נכנסו לתוקף ב-00:00 היום, לאחר פרסום השינויים החוקיים ב-Diário da República. צו החוק שפורסם "מתקן את חוק מס'...
הממשלה רוצה להפוך את אשרות המהגרים של ה-CPLP לאשרות האיחוד האירופי
תוכנית הפעולה למהגרים של הממשלה הפורטוגלית מתכננת להפוך את אשרת התנועה הנוכחית עבור מהגרים מהקהילה של מדינות דוברות פורטוגזית (CPLP) לאשרה קהילתית (שנגן), המאפשרת להם...
כתבות לחברים במועדון חדשות פורטוגל
אירוע הבינלאומי הראשון המוקדש לנושא הטרנספורמציה הדיגיטלית
"MES & Industry 4.0 International Summit" הוא האירוע הבינלאומי הראשון המוקדש לנושא הטרנספורמציה הדיגיטלית בתעשיות הייצור שיתקיים בפורטו. האירוע יתקיים ב-7 וב-8 בספטמבר 2023 במרכז...
מדריך מלא לתוכנית המס NHR של פורטוגל
משטר המס של פורטוגל NHR (לא תושב רגיל) הוא תוכנית מוצלחת ביותר המציעה הקלות מס משתלמות לתושבי חוץ. עד כה, למעלה מ-10,000 אזרחים מכל העולם...
קורסי פורטוגזית באוניברסיטה
בפורטוגל ישנם שלושה אוניברסיטאות המאפשרות לימודי פורטוגזית בקורס קיץ. קורס קיץ לפורטוגזית היא חוויה מושלמת לחופשה עם ערך מוסף ורכישת שפה מדהימה למי שהשפה הפורטוגזית...
כלכלה
החזרי מס הכנסה ששולמו כבר מסתכמים ביותר מ-1.8 מיליארד אירו
סקירה זו של מסע מס ההכנסה מגיעה חודש לפני המועד האחרון למילוי הדוחות השנתיים על ידי משלמי המסים, המסתיים ב-30 ביוני. הערך הכולל של החזרי...
פורטוגל יכולה כעת לייצא בשר עופות טרי לישראל
פורטוגל הודיעה באמצעות ה-Food and Veterinary (DGAV) שיתאפשר ליצאני בשר עופות לייצא לישראל. יחד עם זאת ככול הנראה הייצוא יחל כאשר המצב הפוליטי בישראל יתייצב....
אירוע הבינלאומי הראשון המוקדש לנושא הטרנספורמציה הדיגיטלית
"MES & Industry 4.0 International Summit" הוא האירוע הבינלאומי הראשון המוקדש לנושא הטרנספורמציה הדיגיטלית בתעשיות הייצור שיתקיים בפורטו. האירוע יתקיים ב-7 וב-8 בספטמבר 2023 במרכז...
10 דקות: זה הזמן מעתה להקים חברה
הממשלה משיקה ביום שישי את פלטפורמת Empresa Online 2.0, שירות ש"מאפשר לך ליצור כל סוג של עסק במהירות ובמינימום בירוקרטיה".מיום שישי הקרוב, 26 במאי, ניתן...
Microsoft Portugal משיקה מתחם עבודה בליסבון ואירוע הפתיחה בעוד יומיים, אל תפספסו!
מיקרוסופט פורטוגל עורכת אירוע אשר יפגיש, ביום חמישי הקרוב, ה-23 בפברואר, יותר מ-60 מייסדי סטארטאפים ויזמים במשרדיה ב-Parque das Nações, ליסבון. היוזמה שמה לה למטרה...
מועצת העיר פורטו מסרבת להציג את דגל פלסטין על חזית הבניין
הנהלת מועצת העיר פורטו דחתה היום, ברוב קולות, הצעה של מפלגת BE להקרין את דגל פלסטין על חזית בניין Paços do Concelho כמחווה של סולידריות...
חברת שילוח המכולות MSC אישרה היום כי צוות 'MSC Aries', שנתפס בשבת על ידי איראן, בטוח והוסיפה כי יש "דיונים מתמשכים" עם הרשויות האיראניות לשחרורם.
בהצהרה, MSC הזכירה כי הספינה "נתפסה על ידי השלטונות האיראניים ב-13 באפריל במצר הורמוז בעת מעבר מים בינלאומיים" והדגישה כי 25 אנשי הצוות, רובם הודים,...
פורטוגל זימנה את שגריר איראן כדי לחזור על גינוי המתקפה על ישראל
משרד החוץ הפורטוגלי (MFA) התקשר היום לשגריר האיראני בליסבון, משרד החוץ הפורטוגלי חזר על גינוי המתקפה על ישראל וחידש את "דרישתו לשחרור מיידי" של הספינה...
שגריר פורטוגל בטהרן ייפגש עם משרד החוץ האיראני לקבל הסברים לגבי תקרית הספינה MCS ARIES
בפורטוגל קיבלו את הודעת חטיפת הספינה הנושאת דגל פורטוגל בדאגה למרות שאין אזרחים פורטוגלים בין אנשי צוות הסיפון. חברי הצוות על הסיפון הם ממוצא הודי...
קוסטה מכריז ל-Guterres 10 ME על תמיכה בסוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים
ראש הממשלה היוצא יודיע היום למזכ"ל האו"ם על עלייה של 10 מיליון יורו בתמיכה הפורטוגלית בסוכנות האו"ם המסייעת לפליטים פלסטינים, תוך צער על המצב ההומניטרי...
ג'ודוקא קזחי זוכה בגראנד פרי בפורטוגל
ליסבון. KAZINFORM הג'ודוקא הקזחי אביבה אבוז'קינובה זכתה בגראנד פרי אלמדה 2023 בפורטוגל, קזיןפורם מתייחס ל- Sports.kz. בקרב הגמר של 48 ק"ג נשים היא ניצחה לוחמת...
World Judo Tour מתחיל בקרוב בAlmada מעבר לנהר החוצה את ליסבון
בקרוב מאוד, בין התאריכים 27 עד 29 לינואר מתקיים בפורטוגל ה-"World Judo Tour", אוהבים ג'ודו? אסור לכם לפספס את האירוע הזה ! האירוע מתקיים ב-Complexo...
רוברטו מרטינס מונה למאמן פורטוגל החדש
מרטינס מחליף את פרננדו סנטוס, שעזב את עבודתו לאחר שפורטוגל ספגה תבוסה מזועזעת מול מרוקו ברבע גמר גביע העולם ב-2022. פורטוגל ציינה את מאמן בלגיה...
"ברוך הבא כריסטיאנו רונאלדו לביתך החדש אל-נאסר", כותב המועדון הסעודי בטוויטר
סעודיה אל-נסר החתימה את כוכב הכדורגל הפורטוגלי כריסטיאנו רונאלדו בתחילת שבת בהעברה חופשית.  "היסטוריה בהתהוות. זו החתמה שלא רק תיתן השראה למועדון שלנו להגיע להצלחה...
הקול של כולם – רימון כהן
רימון כהן היא מטפלת בקול ומורה לפיתוח קול. היא נעזרת בקול כדי להעביר אנשים תהליך טיפולי לקשיים רגשיים.
לעיסוק שלה היא קוראת ״לגלות את הקול״.אני עוזרת...
אלכסנדר גרין – אמן ישראלי מפיח חיים בעצים בפורטוגל
אלכסנדר גרין, אמן ישראלי מוכשר, עבר לאחרונה לפורטוגל כדי להתחיל פרק חדש בחייוובקריירה האמנותית שלו. גרין, הידוע גם בשם קוז׳ו, הוא קונספט דיזיינר, פסל ואמן חזותי...
"הגשמת החלום הפורטוגלי: סיפור מעברם המרגש של משפחת זוסמן מישראל לפורטוגל"
משפחת זוסמן, הורים וארבעה ילדיהם, עזבו את חייהם בקיבוץ בישראל ויצאו להרפתקה בפורטוגל בקיץ 2022 רילוקיישן. בראיון מיוחד, עודד זוסמן (44) משתף בסיפור מאחורי ההחלטה הגורלית,...
100% מהאנשים יפים: הצלמת שעשתה את כל הדרך מחיפה לפורטו
בגיל 43, אילונה עזבה את ישראל יחד עם בן זוגה רותם ועברה לפורטוגל. לאחר שנים של מגורים בישראל, התשוקה לצילום והרצון לחיים חדשים הובילו אותה...
המצאות מפורטוגל
פורטוגל תמיד הייתה מדינה מלאה בממציאים ותגליות. מאז התגליות אשר הפכו אותה לאימפריה, המדינה הייתה חלוצה בהמצאות שניתן למצוא ברחבי העולם כיום. יצירת המצאות חדשות...
Jayme Fucs מברזיל לישראל, ובסוף להבין שאבות אבותיו מבלמונטה בפורטוגל!
https://www.youtube.com/watch?v=gYFINf61Yxc&t=43
יום המלכים בפורטוגל
על פי המסורת הנוצרית, שלושת האמגושים העניקו מתנות לתינוק ישו ביום המלכים המאגים, ובפורטוגל חוגגים גם את התאריך הזה. יום המלכים יום המלכים נחגג ב-6...
המעבר שלי לפורטוגל קיבל משמעות דווקא דרך העיסוק שלי – עדן טיסון
לפורטוגל הגעתי לפני כמה שנים בודדות לא היה לי תכנון להגיע בכלל דווקא לפורטוגל אני הייתי במהלך מסע בחיים של טיולים בעולם לבד ושל לתפוס...
100% מהאנשים יפים: הצלמת שעשתה את כל הדרך מחיפה לפורטו
בגיל 43, אילונה עזבה את ישראל יחד עם בן זוגה רותם ועברה לפורטוגל. לאחר שנים של מגורים בישראל, התשוקה לצילום והרצון לחיים חדשים הובילו אותה...
השיר שייצג את פורטוגל בתחרות האירוויזיון ה-68, במאי בשוודיה, נבחר היום מבין 12 המתמודדים בגמר תחרות הזמר, שחוגגת השנה 60 שנה להיווסדה.
הטקס, שאותו ינחו, כמו בשנים קודמות, פילומנה קאוטלה ו-ואסקו פלמאירים, ישודר בשידור חי ב-RTP1 מאולפני השידור הציבורי בליסבון. 12 השירים בתחרות הם, לפי סדר ההגשה:...
יריד האמנות העכשווית JustLX – Lisbon Contemporary Fair
יריד האמנות המודרנית JustLX - Lisbon Contemporary Fair חוזר לבירת פורטוגל, בין חמישי לראשון, עם 30 מציגים במרכז הקונגרסים של ליסבון, בבלם.במהדורתו הרביעית, היריד, שמתקיים...
זכויות נוספות לעובדים בפורטוגל – המשך מגמת השינוי בחקיקה לרווחת העובדים הפורטוגלים.
ממשלת פורטוגל אישרה את צמצום היכולת של מעבידים להעסיק מספר פעמים ברציפות עובדים תחת חוזה זמני. מעתה לא יהיה ניתן לחדש יותר ארבעה פעמים חוזי...
דקטלון מעלה את השכר הבסיסי
דקטלון החליטה להעלות את שכר המינימום הבסיסי של כל העובדים האפקטיביים ל-900 יורו החל מינואר של השנה הבאה, ערך שבתוספת לסבסוד הארוחות עולה ל-1,040 יורו/ברוטו....
מערכת החינוך בפורטוגל
מערכת החינוך הפורטוגלית מחייבת קטינים להיות במסגרת חינוכית החל מגיל 6 עד 18 בשונה מישראל בה גיל חינוך חובה הוא מגיל 3 עד 17. בתי...
חזרה ללימודים ללא מורים בתחילת 2023
לאחר חגי השנה האזרחית החדשה ככול הנראה מרבית מתלמידי בית הספר לא יכולים לחזור לספסל הלימודים בגלל שביתת מורים שעשויה להמשך כל חודש ינואר. מדובר...
פותחים פרק חדש: חיים בלתי צפויים בליסבון
הגורל פועל בדרכים מסתוריות, במיוחד עבור עינת מתל אביב ושחר מבאר שבע, שנפגשו במקרה בליסבון, פורטוגל. למרות שהגיעו בנפרד בחיפוש אחר התחלות חדשות עקב האירועים המאתגרים בישראל,...
שיעור האנשים בבתים צפופים עולה ל-13% ב-2023
שיעור האנשים שחיים בתנאי צפיפות בשנת 2023 עלה ל-12.9%, במיוחד האוכלוסייה בסיכון לעוני, על פי תוצאות הסקר על תנאי חיים והכנסה, שפורסמה היום על ידי...
המעבר שלי לפורטוגל קיבל משמעות דווקא דרך העיסוק שלי – עדן טיסון
לפורטוגל הגעתי לפני כמה שנים בודדות לא היה לי תכנון להגיע בכלל דווקא לפורטוגל אני הייתי במהלך מסע בחיים של טיולים בעולם לבד ושל לתפוס...
הקול של כולם – רימון כהן
רימון כהן היא מטפלת בקול ומורה לפיתוח קול. היא נעזרת בקול כדי להעביר אנשים תהליך טיפולי לקשיים רגשיים.
לעיסוק שלה היא קוראת ״לגלות את הקול״.אני עוזרת...
פסטיבל הגבינות הגדול בפורטוגל של 2023 מתקרב
את Oliveira do Hospital שבמחוז קואימברה אתם חייבים להכיר, כי הולך להיות שם השנה כמדי שנה את פסטיבל הגבינות החשוב ביותר בפורטוגל! מוזמנים לצפות בוידאו...
פסטיבלי מאכלים מוזרים, נפלאים ומאוד ספציפיים
6.º Festival Internacional do Ouriço-do-Mar פורטוגל לוקחת ברצינות רבה את הגסטרונומיה שלה - לא רק המסעדות שלה עם כוכבי מישלן, אלא גם את המנות המסורתיות...
להתרגש בפורטוגל: טיול יין
בשמונה השנים האחרונות, הצליחה פורטוגל לשבור את שיא מספר התיירים הנכנסים אליה, בכל שנה מחדש. הסיבות לכך  ברורות:  לצד עלויות מחייה וטיול זולות ביחס לשאר...
גלידות
טירות מימי הביניים, כפרים ציוריים, ערים שובות לב וחופים מוזהבים היסטוריה רבת שנים עם אוכל נהדר ונוף אידילי הם רק ההתחלה ממה שאפשר לספר על...
פורטוגל טיסות
מזמינים טיסה לפורטוגל? חדשות פורטוגל רוצה להצטרף במזוודה, בדיחה נדושה אך מתבקשת. כל מה שצריך לדעת לפני שאתם טסים לרפובליקה הקסומה של פורטוגל. מהם הדרכים...
דילוג לתוכן