דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

החוק הפורטוגלי להאזרחות צאצאי האינקוויזיציה שונה סופית

בשבוע האחרון פסיקת בית המשפט בפורטו קבע שניתן להגיש אזרחות לפורטוגל כבעבר על פי חוק צאצאי האינקוויזיציה המקורי, פסיקה שתאמה חוות דעת בכתבה שפרסמנו בעבר "האם אפשר עוד להגיש דרכון פורטוגלי?".

לאור הפסיקה נקבע מועד לשינוי החוק ב14 לדצבמר, לאחר מכן נדחתה ההצבעה ל19 לדצבמבר ולבסוף היום עלתה להצבעת הצעת החוק המשנה את החוק עצמו ומקנה הפעם חוקית את ההנחיות שפורסמו לפני מספר שנים דרך תקנות.

למעשה הדלת אשר הייתה עוד פתוחה עד כה נסגרה סופית מכיוון שההנחיות באמצעות תקנות קיבלו כיום תוקף של חוק ואינן ברות יישום ממשי למי שחפץ להתאזרח.

כמו כן החוק עתיד להסגר סופית בסוף שנת 2024 יחד עם זאת אין בכך משמעות מיוחדת מכיוון שמעטה ואילך כמעט לאף אחד לא תהיה יותר את היכולת לעמוד בדרישות הזיקה הקשות של ההנחיות משנת 2022 שקיבלו תוקף של חוק כיום.

מי שהגיש למעשה בין ספטמבר 2022 לאחר פרסום ההנחיות עם דרישת הזיקה ועד היום ככול הנראה לאור הפסיקה של בית המשפט בפורטו יצליח להשלים את תהליך ההתאזרחות שלו כבעבר.

כל שאר התיקים בתהליך לא אמורים להתבטל כמובן ואין החוק החדש משפיע עליהם, יחד עם זאת זמני ההמתנה לסיום טיפול בהתאזרחות לאור מבול הבקשות של השנים האחרונות ותקופת הקורונה עשויים להגיע בקלות ל4 שנים בממוצע כיום.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן