דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

הממשלה מציגה היום תוכנית הגירה (עם כללים מחמירים יותר)

הממשלה מציגה היום אחר הצהריים את תוכניתה להגירה, עם כללים מחמירים יותר, בעקבות ישיבת הממשלה בנושא שהתקיימה בבוקר.

שר הנשיאות, האחראי על מדיניות ההגירה, הבטיח כי התוכנית תכלול כללים מחמירים יותר, אסטרטגיה למשיכת כוח אדם מיומן ויחס שונה לדוברי פורטוגזית.

אנטוניו לייטאו אמארו מתח ביקורת על החוק הנוכחי לגבי זרים, המאפשר למגיעים בוויזות תיירים להסדיר את מעמדם בפורטוגל על ידי הבעת עניין, ועל היעדר תשתיות קליטה הולמות.

"מדיניות ההגירה היא אחד הכישלונות הגדולים של הממשלה הקודמת" ו"אחת המורשות הכבדות ביותר שקיבלנו", אמר בשבת, בראיון לעיתון Diário de Notícias ולרדיו TSF, בביקורת על "בחירות שגויות של חוקים וכללים לכניסה והסדרה בפורטוגל, אבל גם על קריסת המוסדות, כתוצאה מהבחירות ומתהליך הכחדת שירות הזרים והגבולות (SEF)".

SEF והנציבות העליונה להגירה (ACM) בוטלו באוקטובר 2023, ופינו את מקומם לסוכנות החדשה לאינטגרציה, הגירה ומקלט (AIMA) שהוקמה.

לאחר פגישה עם חברי פרלמנט, לייטאו אמארו כבר הבטיח לבחון מחדש את המודל המוסדי לניהול הגירה בפורטוגל.

"לפורטוגל היה מוסד, המוסד בוטל, המשאבים האנושיים שלו חולקו בין מוסדות שונים," החלטה שספגה ביקורת ממפלגות ומארגונים שונים, אמר השר לכתבים, והבטיח כי האמצעים החדשים יכללו "תיקון גם בתחום המוסדי", מבלי להתחייב לשמירת AIMA.

בשנת 2023, פורטוגל טיפלה בקרוב ל-180,000 מהגרים מוסדרים, אך עדיין יש 400,000 בעיות לא פתורות, "כולל הבעת עניין לקבלת אשרת שהייה ראשונה, בקשות לאיחוד משפחות, בקשות ויזה, חידוש ויזות או אשרות שהייה, תהליכי ויזה לאזרחי מדינות הקהילה של מדינות דוברות פורטוגזית (CPLP)".

רבים מהמבקשים האלה כבר עזבו את המדינה בגלל חוסר מענה מצד המדינה.

AIMA מקבלת בממוצע חמשת אלפים מקרים בשבוע ויש לה יכולת תגובה של פחות ממחצית מספר זה.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן