דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

הממשלה רוצה להפוך את אשרות המהגרים של ה-CPLP לאשרות האיחוד האירופי

תוכנית הפעולה למהגרים של הממשלה הפורטוגלית מתכננת להפוך את אשרת התנועה הנוכחית עבור מהגרים מהקהילה של מדינות דוברות פורטוגזית (CPLP) לאשרה קהילתית (שנגן), המאפשרת להם לנוע ברחבי האיחוד האירופי.

הסכם התנועה שנחתם מהווה "מחויבות שפורטוגל חייבת לא רק לשמור עליה, אלא גם לחייב את עצמה ליישם את השיפורים הנדרשים", כך שתתאפשר "גישה לאזור שנגן עבור בעלי היתרי שהייה של ה-CPLP", ניתן לקרוא במסמך שהוצג היום, לאחר ישיבת הממשלה בנושא הגירה.

לשם כך, הממשלה תאריך מנהלתית את אשרות ה-CPLP למשך שנה, שאמורות לפוג בסוף החודש הנוכחי, ו"תשפר את המעקב אחר תנאי האחריות שהוצגו במסגרת המנגנון להוכחת אמצעי מחיה, במטרה לזהות ולמגר מצבים אפשריים של הונאה".

מתוך 400,000 מקרי ההגירה התלויים ועומדים, חלק ניכר קשורים לאזרחי CPLP שהצליחו להסדיר את מעמדם בפורטוגל באמצעות אשרת התנועה.

שירותי הסוכנות לאינטגרציה, הגירה ומקלט (AIMA) יפתחו מרחב מקוון לאזרחים דוברי פורטוגזית לעיבוד הבקשות שלהם, במטרה "לזרז את הליכי קביעת מועד הבקשות לאשרה".

אחת הביקורות על אשרות ה-CPLP ואחת הסיבות לתביעה האירופית נגד פורטוגל היא שמסמכים אלה תקפים רק בשטח הלאומי, מה שיוצר בעיה בבדיקות עם מדינות אחרות באזור שנגן.

במסמך, הממשלה גם מתחייבת לפתח "תוכנית לאומית ליישום האמנה של האיחוד האירופי בנושא הגירה ומקלט".

ה-CPLP מורכבת מפורטוגל, ברזיל, אנגולה, מוזמביק, קייפ ורדה, גינאה ביסאו, סאו טומה ופרינסיפה וגינאה המשוונית.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן