דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

הממשלה תציג תוכנית הגירה ביום שני הקרוב

הממשלה תציג את תוכניתה בנושא הגירה ביום שני הקרוב, בתקופה שבה הביקוש לאשרות שהייה זינק וגרם לבעיות בניהול השירותים בתחום.


על פי מקור ממשלתי, התוכנית תוצג ביום שני אחר הצהריים, לאחר ישיבת הקבינט בנושא.


באוקטובר אשתקד, הממשלה הקודמת הקימה את הסוכנות לאינטגרציה, הגירה ומקלט (AIMA), וביטלה את שירות הזרים והגבולות (SEF) ואת הנציבות העליונה להגירה, החלטה שזכתה לביקורת מצד מפלגת הסוציאל-דמוקרטים (PSD), שהייתה אז באופוזיציה.


בשבועות האחרונים נוצרו תורים ארוכים במשרדי AIMA, ומוערך כי ישנם 350,000 מקרים שעדיין ממתינים לטיפול.


מצד שני, קיים מחסור חמור בכוח אדם ב-AIMA, והמצב צפוי להחמיר עם עזיבתם הצפויה של כ-100 עובדים.


על פי דו"ח של הסוכנות, שפורסם היום בעיתון Expresso, על ההתאוששות מהפיגורים בשירות הזרים והגבולות (SEF), שנכתב החודש, הסוכנות החדשה החלה לפעול באוקטובר 2023 עם 714 עובדים בלבד – 41% מהמצבה של הסוכנויות שבוטלו ושהיו אמורים להיות זמינים.


בדו"ח נכתב כי חלה "ירידה נטו במספר העובדים הכולל, עקב עזיבתם של מספר עובדים, שלא פוצתה על ידי העובדים החדשים שהצטרפו בינתיים".


Expresso מצטט גם את הדו"ח, ולפיו AIMA מצביעה על קיומם של לפחות 459,384 הליכים שעדיין מתנהלים נכון ל-29 באוקטובר 2023, רובם (344,619) להסדרת מעמד באמצעות הבעת עניין (עבור מהגרים שכבר נמצאים בפורטוגל, ללא צורך בכניסה חוקית לשטח המדינה).


"מספר זה אינו כולל, למשל, בקשות לאשרות 'זהב', אשרות שהייה לסטודנטים או כאלה שנעשות במסגרת איחוד משפחות", נכתב.


בדו"ח, AIMA מודה גם ש"לא ניתן לזהות את מספר המקרים התלויים ועומדים בצורה פשוטה ומהימנה" באמצעות המידע הקיים במאגרי הנתונים.


AIMA מדברת על "מיושנות של התשתית הטכנולוגית" שדרשה "התערבויות תיקון ותחזוקה משמעותיות כדי להבטיח מענה וסטנדרטים מינימליים של אבטחת סייבר ואבטחת מידע".


בשבוע שעבר הודיעה הממשלה כי היא עומדת לבחון מחדש את המודל המוסדי למעקב אחר מהגרים, וכינתה את האופן שבו AIMA החליפה את SEF שבוטל בינתיים בתור "טעות חמורה".


"לפורטוגל הייתה מוסד, המוסד בוטל, משאבי האנוש שלו חולקו בין מוסדות שונים", החלטה שזכתה לביקורת מצד מפלגות וארגונים שונים, אמר שר נשיאות הממשלה.


אנטוניו לייטאו אמארו הבטיח הכרזה על צעדים לטובת הסקטור "בשבועות הקרובים", כולל "תיקון גם בתחום המוסדי", מבלי להתחייב לשימור AIMA.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן