דסקטופ

ב' 15 יול' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פרוייקט סוציאלי ברמה גבוהה בפורטו בהובלת משרד האדריכלות MAVAA

במרכז ההיסטורי של פורטו, ליד Miradouro da Vitória, יש בניין שנבנה בין 1989 ל-1991 שזכה לחיים חדשים. מ עם נופים "שומטים לסת", נולד לו מחדש מבנה שמראה שדיור סוציאלי יכול להיות מכובד, איכותי, וכן, קיים במרכז העיר ולא סתם העיר" העיר פורטו.

הפרוייקט הסוציאלי תוכנן על ידי משרד האדריכלות המוכר MAVAA אשר מושבם גם כן בעיר בפורטו. הפרויקט מוצג גם בתערוכת הבית הפתוח בפורטו המתקיים בימים אלו: אודות הבית הפתוח בפורטו באתר פולס פורטוגל.

MAAVA משתפת אותנו בחשיבה שמאחורה תכנון שיקום המבנה:

בתקציב כולל של 400 אלף יורו, תוכנן השיקום "מבפנים החוצה והחוץ פנימה": לנצל את "הנופים המרהיבים שכבר היו לבניין וליצור תנאי מגורים נוחים יותר".

"הוספנו את הסלונים והמטבחים כדי לקבל חלל גדול יותר."

"בקומות התחתונות, למשל, הפכנו את האזור שהיה מיועד לחדר הכביסה והוא הפך לדירת חדר שינה אחד, עם גובה תקרה של כמעט ארבעה מטרים".

נוספו פרטים המקנים, לכל הפחות, איכות חיים: חלון אופקי שממנו ניתן לראות את הקתדרלה, חלון נוסף הממוקם כך ש"מי ששוכב במיטה יוכל לראות את הנהר"; מטבחי שיש; גרניט חיצוני; אריחים בעבודת יד; עמוד שכבר היה קיים, אבל הפך למיצג שמיפה את כל המבנה.

"מהתיאור של הפרוייקט, יכול להיות שאנחנו מדברים על מקום אירוח מקומי אחר. מטרה לא. זה באמת בית לחיות בו לאנשים אשר זכאים לדיור סוציאלי בעיר, המחירים בשכירות במבנה נעים בין עשרות ועד למאות אירו בודדים."

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן