דסקטופ

ב' 15 יול' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

סיפורה של Quinta Oliviera

מאת: שי מזור

ניר נאור, חתיך בן שלושים וחמש, פגש את מרתה היפה במלדיביים. שניהם גלשו גלים, התאהבו, נישאו וקבעו את משכנם באלנטז'ו. לפני שבוע התקשר אלי ניר ואמר שעושים עליהם כתבה.

אמרתי לו מיד: "עזוב, עלי". רציתי לספר את סיפורם כי הם והמקום שלהם שינו את חיי, לא פחות מכך.

הגעתי להתנדב בחווה הקטנה ביוני 2020 אחרי משבר אישי גדול ושלושה חודשים לאחר מכן הייתי אדם אחר לגמרי.

שהיתי במחיצת הזוג הקסום הזה רק תקופה קצרה אך אני מרגיש כאילו הכרתי אותם כל חיי. אז מה הסיפור של Quinta Oliviera ?

ניר ומרתה

איך נוצרה אנרגיה מדהימה כל כך מסביב לחווה קטנה כל כך ? איך עשו שני אנשים כל כך צנועים מעשה כה גדול ? בזכות מה יש בחווה רצף של אורחים מישראל מרגע שפורסם דבר קיומה ועד רגע זה ממש ? ואיך כל זה קשור להצלחה העסקית ?

כמה מלים על המקום. החזון של ניר ומרתה הוא לארח באהבה ובחופש אנשים בחווה אקולוגית על טהרת הקיימות. הם קבעו שיהיו בה מתחם אחד של "קמפינג בוטיק" שיאפשר לינה ושהיה בשטח בתנאים נוחים ומפנקים ומתחם נוסף, בבוסתן יפה על גדות נחל קטן, בו יתקיימו סדנאות גוף ונפש. עוד הם תכננו, שהמקום ייפתח למתנדבים ושביתם יהיה גם הוא בשטח, כדי שיהיו קרובים לאורחיהם ויעניקו להם תחושה ביתית.

נשמע נהדר אך קשה מאוד לביצוע, זאת יודע כל מי שמכיר מעט את תנאי השטח באזור העיירה Cercal, לידה ממוקמת החווה ואת הקשיים הבירוקרטיים והפיסיים הכרוכים בהגשמת חזון כזה. איך לכל הרוחות הם הצליחו בכל זאת ?

התשובה שלי בוודאי תפתיע אתכם כי היא מורכבת משלוש מלים בלבד: אמת, אהבה ואומץ

"(קרדיט לליאור גרוס, "טורוס")".

אמת – החבר'ה האלה הולכים כמו בולדוזרים עם החזון שלהם עד הסוף. במו ידיהם הם יוצרים תשתיות, בונים מתקנים, מקימים אוהלים ושותלים מאות עצים כשהם מותירים אחריהם שובלי זיעה ארוכים. אהבה – עשרות חברים, מתנדבים ובני משפחה הולכים אחריהם בעיניים עצומות כי הם יודעים להישיר מבט, הם אותנטיים, ליבם פתוח לכל וכל אחד מוצא בו מקום, הם חופשיים ונותנים חופש. אומץ – יש להם אומץ לשנות ולהשתנות ולצאת מאזור הנוחות. כשפגשתי את החלוציות שלהם נחנקתי מהתרגשות כי נזכרתי בחלוצים שבנו את הקיבוץ שלי, עין גדי, בשנים הראשונות להקמתו.

אז זה הסיפור והוא רק בתחילתו. האתר ייפתח רשמית לקהל הרחב באביב הקרוב והזוג הצעיר מלא דאגות וטרדות אך אני רגוע ובטח בהצלחתם. כי מי שאמת, אהבה ואומץ בנשמתו כבר הצליח. הוא רק לא יודע זאת עדיין. לו אני במקומכם אני נרשם לאירוח בוטיק במקום, לריטריטים ולסדנאות הגוף והנפש שלהם. אתמול.

מוזמנים לגלות את QUINTA OLIVEIRA ישירות:

https://www.quintaoliveiralentejo.com/

https://www.instagram.com/quinta.oliveira.alentejo/

https://www.facebook.com/quinta.oliveira.alentejo

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן