דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

הודעה לעיתונות מאת הקהילה היהודית של פורטו

ב-11 במרץ 2022, הקהילה היהודית של אופורטו הייתה מטרה למבצע משטרתי המבוסס על הוקעות אנונימיות לשון הרע של מורשעים ושודדים. כתוצאה מכך החליטה הקהילה להפסיק את ביצוע הסמכות ספרדיות.

ב-18 במרץ 2022, תקנה ממשלתית קבעה כי בקשות לאזרחות פורטוגזית צריכות להיכנס למשרד הרישום בספטמבר 2022 או לפני כן. אנשים רבים הגישו את בקשתם, אך היא לא לוותה בתעודת ספרדנות.

ב-27 בספטמבר 2022, קבע בית המשפט לערעורים כי המבצע המשטרתי שהרס את המוניטין של הקהילה היהודית באופורטו היה די ברור "מבוסס על כלום", כלומר על הכפשות של בריונים.

ב-11 במרץ 2023, לראשונה חגגה הקהילה היהודית באופורטו את "יום הבושה", ביקשה עונשי מאסר של האנשים שהשמיעו את ההכפשות האנונימיות ודרשו התנצלות מהמדינה.

היום, 17 באפריל 2023, יום השואה, הקהילה היהודית של אופורטו מצהירה כי תנתח את המוצא הספרדי של כל אלה שביקשו את אזרחותם הפורטוגלית ב-1 בספטמבר 2022 או לפני כן, אך מעולם לא הצליחו לצרף תעודה, בגלל המוניטין של הקהילה. נהרסה והרגישה שאין ביכולתה לנתח את המקורות הספרדיים הנ"ל של המועמדים.

ה-CIP/CJP הוא אחד הארגונים היהודיים החזקים באירופה. למחלקות הדת, התרבות והארגון שלה יש יכולת ויעילות רבה. מחלקת ההסמכה היא רק עוד דוגמה ליכולתה.

אופורטו, ניסן כ"ז, תשמ"ג.

הלוח

בכבוד רב,

ועדת חוק הלאום

הקהילה היהודית של אופורטו

On 11 March 2022, the Jewish Community of Oporto was targeted by a police operation based on slanderous anonymous denunciations of convicted persons and robbers. As a result, the community decided to cease performing Sephardic certifications.


On 18 March 2022, a government regulation stipulated that requests for Portuguese nationality should enter the registry office on or before September 2022. Many people filed their request, but it was not accompanied by a certificate of Sephardism.

On 27 September 2022, the Court of Appeal stated that the police operation that destroyed the reputation of the Jewish community of Oporto was quite clearly “based on nothing”, that is to say, on slanderous denunciations made by thugs.

On 11 March 2023, for the first time the Jewish Community of Oporto celebrated the “Day of Shame”, asked for prison sentences of the individuals who made the anonymous slanderous denunciations and demanded an apology by the State.

Today, 17 April 2023, Yom Hashoah, the Jewish Community of Oporto declares that it will analyse the Sephardic origins of all those who requested their Portuguese nationality on or before 1 September 2022, but were never able to attach a certificate, because the community’s reputation had been destroyed and it felt unable to analyse the aforementioned Sephardic origins of the candidates.

The CIP/CJP is one of the strongest Jewish organizations in Europe. Its religion, culture and organizational departments have great competence and efficiency. The certification department is just another example of its capability.

Oporto, Nissan 27, 5783.

The Board

Sincerely yours,

Nationality Law Committee

Jewish Community of Oporto

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן