דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

Abril em Flor / Revolução dos Cravos de 25 de Abril הכול על החג הלאומי של פורטוגל הערב בליסבון

אם אתם פורטוגזיים טריים ולא שמעתם על החג הלאומי Revolução dos Cravos לכבוד מהפכת הציפורנים מתאריך 25 לאפריל 1974 ?

איזה מין פורטוגלים אתם? מדובר בחג לאומי בפורטוגל אשר מסמל את המהפכה שהפכה את הרפובליקה הפורטוגזית מדיקטטורה לדמוקרטיה שאנו מכירים היום!

אפשר לבצע מהפכות ללא אלימות ? ועוד להשתחרר מדיקטטורה ללא מלחמת אזרחים ? מסתבר שכן, כמעט ולא היו אירועי אלימות בשחרור פורטוגל משרשראות הדיקטטורה ולמעשה חיילים שמו פרחים בקנה בדיוק כמו בשיר.

למי שחפץ לקרוא בצורה רחבה אודות המהפכה אנו מזמינים אתכם לבקר בעמוד בו הרחבנו על הנושא:

מוזמנים גם לקרוא עד למטה על מנת לשמוע על האירוע הקרב בליסבון אודות החג הלאומי החשוב בפורטוגל.

החגיגה לה כל פורטוגלי משתוקק החל מהערב מקומה בליסבון. ההופעה המדוברת בעיר היא בהובלת Vitorino ואומנים נוספים:Mafalda Veiga, Márcia, Lus Trigacheiro, Zeca Medeiros, להופעה בפורטוגל הערב קוראים:  “Abril em flor”.

אליהם יצטרפו ה-Cantadeiras e Cantadores do Redondo, כמו גם אלדינה דוארטה, Capicua, קרלו וטים, שיבצעו שירים של מנואל אלגרה, סופיה דה מלו בריינר אנדרסן, ג'ונאס נגלהה ורוי בלו, עם הקרנות וידאו סביב הבמה ב-Praça do Comércio, על פי תוכנית שפורסמה עיריית ליסבון.

האירוע הצפוי להיערך החל מהשעה 22:00 היום (שעון ליסבון כמובן), יחיל גם מופע מרהיב של אילוסטרציות קומיקס מאת António Jorge Goncalves אשר נוצרו על בסיס תמונות על מנת ליצור אווירת קומיקס / ציור למסע מוקרן מיוחד בליווי מוזיקלי של Sérgio Costa, Rui Alves, Carlos Salomé, Paulo Jorge ו- Guilherme Duque, בניצוחו של Tomás Pimentel.

חשבתם שזה נגמר בזה? החגיגות ממשיכות גם מחר בתאריך של המהפכה ה25 לאפריל:

החל מהשעה 21:00 היום וגם מחר בMARVILA ה-Teatro do Vestido יציגו את ההצגה REVOLUTION JUNKIES אשר נכתבה על ידי Joana Craveiro.:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=600368442126423&set=a.342583987904871

כמו כן במוזיאון Museu do Aljube Resistência e Liberdade תהיה תערוכה פתוחה לקהל תערוכה זמנית בנושא "העם ברחובות" מתקופת מהפכת הציפורנים.

חג מהפכת הציפורנים שמח, מוזמנים לתעד את רגעי החג ברחבי פורטוגל ולשתף את חדשות פורטוגל נשמח לעלות במהלך החג תמונות שלכם מהשטח.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן