דסקטופ

ד' 17 אפר' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פרופסור שי אפרתי משתתף מוביל "בפסגת אריכות ימים" ב-CASCAIS

ב-4 וב-5 במאי, בקאשקאיש, פורטוגל, תתקיים המהדורה הראשונה של מה שנחשב כ"אירוע הגדול בעולם בתחום" בהשתתפות מדענים ומשקיעים בולטים עם 10 מיליארד יורו להשקעה ברפואה לאריכות ימים.

רפואת אריכות ימים היא רפואה מונעת מתקדמת מותאמת אישית המופעלת על ידי סמנים ביולוגיים עמוקים של הזדקנות ואריכות ימים. תחומיה מקיפים את התחומים המתפתחים במהירות של ביו-גרונטולוגיה, מדעי גרונטולוגיה ודיוק, רפואה מונעת ופונקציונלית – מטרתו למנוע ולהפוך את מחלות ההזדקנות וכן להפוך או לתקן שינויים תאיים הקשורים לגיל כגון פסולת מולקולרית, הסתיידות, התקשות רקמות, אובדן תפקוד תאי גזע, שינויים גנטיים ופגיעה בייצור אנרגיה.

המטרה העיקרית של Longevity Med Summit היא לספק ולשתף ידע לקהילה הרפואית שמטרתו לעזור לחולים לחיות זמן רב יותר ולדחות בעיות בריאות הקשורות לגיל. עתיד הרפואה הוא עתיד רפואת האנטי אייג'ינג. טיפולים המכוונים להזדקנות יכולים להוביל לחיים בריאים יותר וגם לחיים ארוכים יותר. ישנו דגש רב על "הזדקנות בריאה" וגוף מחקר הולך וגדל המתמקד בהיבטים הביולוגיים שלו.

שי אפרתי, MD, מדען המחקר והחדשן המוביל בעולם ברפואה היפרברית, יעמוד בראש בפסגת Longevity Med Summit

ד"ר שי אפרתי הוא פרופסור בבית הספר לרפואה סאקלר ובבית הספר למדעי המוח סגול של אוניברסיטת תל אביב ומנהל מרכז סגול לרפואה ומחקר היפרברית במרכז הרפואי שמיר (אסף-הרופא) בישראל.

תחת  הנהלת פרופסור אפרתי, הפך מרכז סגול למרכז ההיפרברי הגדול בעולם, המטפל כיום ביותר מ-350 חולים ביום.

בחיבור  שתי התשוקות העיקריות שלו יחד ד"ר אפרתי יזם תוכנית מחקר המתמקדת בנוירופלסטיות (התחדשות של רקמות מוח שמפגעו) בהסתכלות על המוח כרקמה אחת ואפיון הפגעים שאינם נרפאים. בנוסף לאבחון ולאפיון, ניתן לגרום לנוירופלסטיות באמצעות פרוטוקולים ייעודיים של טיפול בחמצן היפרברי (HBOT). פרוטוקול ה-HBOT החדש בשימוש גורם לתיקון מוח ורקמות על ידי תנודות בחמצן ובלחץ שמתחילים מפל ביולוגי מתחדש קורה בדרך כלל במהלך היפוקסיה במצב היפרוקסי – מה שנקרא פרדוקס היפרוקסי-היפוקסי (HHP). המחקרים הקליניים הוכיחו ש-HHP יכול לגרום לנוירופלסטיות בסוגים שונים של פגיעות ברקמות המוח כגון שבץ מוחי, פגיעה מוחית טראומטית, פוסט-COVID ותסמונות כאב מרכזי גם שנים לאחר פציעה ברקמות.

התובנה שהושגה לגבי יכולת ההתחדשות באמצעות ה-HHP הובילה לאחת מתוכניות המחקר המקיפות ביותר שנעשו אי פעם על מה שנקרא ירידה תפקודית הקשורה לגיל. התוצאות מתוכנית מתמשכת זו מוכיחות, לראשונה באוכלוסיה מזדקנת רגילה, שניתן לשקם נוירונים וכלי דם במוח, לתפקוד קוגניטיבי להשתפר, לתפקוד הלבבי להשתפר, לתפקוד מיני ופיזי להשתפר וכי אפילו הביולוגיה בתא הרמה יכולה להיות הפוכה (התארכות של טלומרים והפחתת תאים מזדקנים).

לינק לעמוד של דוקטור ופרופסור שי אפרתי באתר הפסגה. https://www.longevitymedsummit.com/prof-shai-efrati/

 

מקור לידיעה אתר פורטוגל פולס: https://www.portugalpulse.com/event-gathers-in-portugal-investors-with-10000-me-to-invest-in-longevity/

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן