דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

יוזמה ישראלית מרגשת את שוק הנדל"ן בליסבון

 355Outubro, פרויקט נדל"ני חדש שמוקם בעיר ליסבון, ביוזמה ישראלית, מעורר סקרנות בבירה הפורטוגלית וזוכה בהתעניינות של התקשורת המקומית. מדובר בבניין אקסקלוסיבי למגורים באחת השדרות המרכזיות בליסבון, במיקום אסטרטגי: מול בניין העירייה, בסמיכות לאוניברסיטה  המובילה ISCTE ומטרים מתחנת המטרו, לצד מוקדי תיירות, מטות של חברות בינלאומיות ובנקים, ובמרחק של כעשר דקות נסיעה משדה התעופה.

בנייה חדשה היא אירוע מיוחד בליסבון

אחת הסיבות לעניין הציבורי בפרויקט, היא שבליסבון הבירה הביקוש גדול אך כמעט ולא נבנות דירות חדשות למגורים. מסיבה זו, הזדמנויות לרכישת דירה "על הנייר", במחירי פרי – סייל, הן נדירות. משכך, הבנייה מרגשת גם משקיעים וגם משפרי דיור פוטנציאליים מקרב בעלי המקצועות החופשיים שעובדים ומתגוררים באזור. הפרויקט ממוקם בלב ליבה היוקרתי של ליסבון, שכונת Avenidas Novas  המבוקשת , מטרים מתחנת הרכבת , פארק קמפו-גרנדה, בתי ספר, מרכזי קניות, מלונות, מרכזי תרבות ופנאי , מוזיאון קרן קאלוסט גולבנקיאן וכאמור  גם במשרדי עורכי דין,הנהלות הבנקים והחברות המובילות בפורטוגל דוגמת משרדי EY ( ארנסט אנד יאנג ) הממוקמים מעבר לכביש.

"פיירה פופולאר"- מגה פרויקט חדש יוקם בסמוך על ידי תאגיד Fidelidade

סיבה נוספת לתשומת הלב הרבה, היא מתחם התרבות , מגורים והעסקים,  שצפוי לקום בסמוך לפרויקט החדש. מדובר בשטח ששימש את הלונה פארק הישן של ליסבון ( "פיירה פופולאר" ), ונרכש לאחרונה על ידי תאגיד הביטוח הגדול בפורטוגל, Fidelidade שעבר לידיים סיניות. על גבי השטח שנקנה לאחרונה במאות מליוני אירו,  יוקם מגה פרויקט  שצפוי להגביר עוד יותר את התנועה והעניין באזור, ואת ערך הנכסים בסביבה.

בנייתו של פרויקט המגורים החדש תחל כבר במהלך ינואר 2021, והיא צפויה להימשך עד שנתיים, כך שבדצמבר 2022 ימסרו הדירות לבעליהן ויהיו מוכנות לאכלוס. 18 יחידות דיור יבנו בסך הכל, רובן בנות 3 – 4 חדרים ומקצתן גדולות יותר. כל יחידות הדיור כוללות מרפסת, בנייה מודרית במפרט איכותי ולכל דירה מוצמדת חניה פרטית עם שקעי טעינה לרכב חשמלי.

יוזמה ישראלית בליווי הבנק הגדול בפורטוגל

את הפרויקט יזם ותכנן עו"ד דוד רבי, ישראלי המתגורר בשנים האחרונות בפורטוגל ועוסק בהשקעות ויזמות. את הקמת האתר מלווה BPI, הבנק הפרטי הגדול בפורטוגל, שנמצא בבעלות קונצרן הבנקאות הספרדי  בינלאומי CaixaBank.

רוכשי הדירות יהנו מהפקדת כספם בחשבון נאמנות ייעודי ומוגן בבנק BPI שמלווה את הפרויקט במלואו , בשונה מפרויקטים רבים באירופה בהם כספי הרוכשים משמשים בפועל לקידום הבנייה, ומצויים לעתים בסיכון.

הביקוש לדיור בליסבון נשען על עסקים מקומיים, תיירות עסקית, נופש והגירה

כידוע, ליסבון היא אחד מיעדי התיירות המבוקשים באירופה. העיר מציעה שלל אתרים היסטוריים ותרבותיים, לצד תנאים אופטימליים לנופש, קיט ובילוי. נוסף על תיירים, העיר שואבת אליה מהגרים אמידים מכל רחבי העולם, בשל תכונותיה המיוחדות: מזג האוויר בליסבון נוח ואינו קר, בשונה מהערים בצפון אירופה ובמרכזה. בנוסף, העיר מרווחת יחסית ואינה צפופה; לשם השוואה, בליסבון כ – 5,400 נפשות לקמ"ר, בעוד שבתל אביב כ – 9,000 נפשות לקמ"ר (כמעט פי שניים). פורטוגל משופעת בחופי ים, המחייה בה אינה יקרה, והיא מאופיינת בשיעורי פשיעה נמוכים. על רקע נתוני איכות החיים, והעובדה שפורטוגל מעניקה אזרחות למשקיעים (בתנאים מסוימים), ליסבון מושכת אליה אוכלוסיות מבוססות מרחבי אירופה, מהמזרח הרחוק, מארצות הברית, מדרום אמריקה ועוד. לאור תנועת התיירות וההגירה, בעלי הנכסים בליסבון נהנים מביקוש יציב לשכירויות. מרכזי העסקים בעיר מייצרים ביקוש לדיור באזור, גם בעונות ובתקופות פחות מתוירות, כמו תקופת ההתפשטות של מגפת הקורונה.

משכנתאות בעלות נמוכה, גם למשקיעים זרים

מאפיין חשוב נוסף של פורטוגל, המהווה יתרון משמעותי עבור משקיעים, הוא שהבנקים המקומיים מעניקים הלוואות משכנתא לרכישת דירות גם לזרים- שאינם אזרחים או תושבים של פורטוגל. שיעורי ההלוואות נוחים ומגיעים עד 60% – 70% מערך הנכס. כלומר, משקיעים זרים יכולים לרכוש דירות בפורטוגל גם באמצעות הון עצמי בגובה 30% – 40%, בדומה לרכישת נכס בישראל!

אולם, בהשוואה למצב בישראל, שיעור הריבית בפורטוגל הוא אפסי כיום, וניתן לקבל מהבנקים הלוואה בריבית של כ – 1% לצורך רכישת נכס. 

התשואה צפויה לעמוד על 4% לפחות, ולכן מדובר בהשקעה אטרקטיבית. (בישראל כידוע, הריביות בנטילת משכנתא גבוהות בהרבה).

יחידות הדיור בפרויקט המגורים החדש בליסבון, משווקות במחירים של חצי מיליון יורו ומעלה, סכום שעשוי להקנות לרוכשי הדירות ומשפחתם גם תושבות של האיחוד האירופי במסלול גולדן ויזה.

מוזמנים לפנות בטופס פניה זה או דרך העמוד הרישמי של הפרוייקט אודות פרטים נוספים:

https://355outubro.com

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן