דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

ההשלכות הכספיות של ההצהרות ב- SEF

הברקזיט גרם ליוצאי בריטניה רבים להגיש בקשה לתושבות כך שיוכלו לשהות יותר מ-90 ימים בכל 180 מדינות מאזור שנגן, אך מה שחלקם אולי לא מבינים עד הסוף הן ההשלכות הכלכליות.

על ידי הגשת בקשה לתושבות בפורטוגל, אתם למעשה מצהירים על כוונתכם להישאר בפורטוגל יותר משישה חודשים. שהייה בפורטוגל יותר מ-183 ימים בשנה מפעילה את דרישת תושבות המס ודיווח כספי; ואין אפשרות להמשיך לשלם מס במדינת המקור, אנגליה.

בריטים צריכים גם לשים לב למבחן התושבות החוקית בבריטניה, מכיוון שהוא עלול להביא אותכם לרשות המס בבריטניה אם אתם מבלים יותר מדי זמן בבריטניה, גם אם אתם מצהירים על עצמכם כתושבי מס פורטוגלי ואתם מבליםיותר מ-183 ימים בבריטניה. זה לא מצב שתרצו להיקלע אליו, במיוחד אם אתם מתכוונחם לנצל את משטר המגורים הלא רגילים (NHR) של פורטוגל.

חובות מס בפורטוגל

תושבי פורטוגל חייבים להצהיר על הכנסתם ורווחיהם ברחבי העולם בפורטוגל.

למי שבבעלותם נכסים במספר מדינות, ייתכן שיש לכם גם חובות מס וחובות דיווח בתחומי השיפוט שבהם אתם מחזיקים בנכסים. לדוגמה, הכנסה מדמי שכירות בבריטניה עדיין חייבת במס בבריטניה ויש להצהיר עליהן ולחייב במס גם בפורטוגל. לעומת זאת, מס בבריטניה אינו חייב על הכנסה מפנסיה בבריטניה (אלא אם מדובר בתוכנית ציבורית), אך יש להצהיר עליה במלואה ולחייב אותה במס בפורטוגל.

האם אתם משלמים כפל מס תלוי באמנת כפל המס בין שתי המדינות, אבל בדרך כלל יש כללים כדי למנוע את זה לקרות.

תפיקו את המיטב מהמצב

תושבים חדשים של פורטוגל יכולים להגיש בקשה ל-NHR, המעניק הקלות מס נדיבות על הכנסה ממקור חוץ, ובמקרים מסוימים, הכנסה מעבודה ממקור פורטוגלי, לתקופה של 10 שנים. עם זאת, נדרשים תכנון והכנה. לאחר סיום תקופת ה-NHR, חלים שיעורי מס רגילים בפורטוגל.

ה-NHR בהחלט מציע הטבות מס נדיבות, אבל מה שרבים לא מבינים הוא שזהו גם "חלון הזדמנויות" המאפשר לתכנן עתיד יעיל במס לאחר ה-NHR. לדוגמה, הרבה יותר יעיל במס להיפטר מנכסים בחו"ל במהלך תקופת ה-NHR, כאשר הרווחים פטורים בפורטוגל, מאשר לאחר ה-NHR, כאשר 50% מהרווח כפופים לשיעורי המס בקנה מידה.

גם עבור אלה ללא NHR, ישנם מבנים תואמים שיכולים להפחית או לבטל מס הכנסה ורווחי הון לחיסכון משמעותי במס בטווח הארוך. באופן אידיאלי, מבנים אלה ממומנים בשלב ה-NHR, כך שאף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לתכנן.

לגולים יש עסקים מסובכים: הם צריכים לחשב את הפרטים הסופיים במדינת הולדתם, לנווט את החוקים והנהלים בפורטוגל, לעקוב אחר מיסים המגיעים והיכן הם נמצאים, ולציית כל הזמן לכללי המס המשתנים של תחומי השיפוט השונים. עם כל כך הרבה חלקים נעים, חשוב שהתכנון לא ייעשה בנפרד, שייבדק באופן קבוע ויבוצע עם יועצים מנוסים ומוסמכים.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן