דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

נשיא הרפובליקה, מרסלו רבלו דה סוזה, פרסם את צו אסיפת הרפובליקה האוסר ומפליל פרקטיקות שמטרתן המרה כפויה של נטייה מינית או זהות מגדרית.

"נשיא הרפובליקה פרסם את הצו של אסיפת הרפובליקה האוסר על שיטות כביכול 'המרה מינית' נגד להט"ב+, הפללת מעשים שמטרתם לשנות, להגביל או לדכא נטייה מינית, זהות מגדרית או ביטוי, לתיקון חוק 38 /2018 של 7 באוגוסט וחוק העונשין", נכתב בפתק שפורסם באתר הרשמי של נשיאות הרפובליקה.

הפרלמנט אישר את החוק ב-23 בדצמבר 2023.

החוק מתקן את חוק העונשין, ואוסר על "כל פרקטיקה שמטרתה המרת נטייה מינית, זהות מגדרית או ביטוי בכפייה".

"כל הדוחף אדם אחר לפעולות שמטרתן לשנות או להדחיק את נטייתו המינית, זהותו המגדרית או ביטויו, לרבות ביצוע או קידום של פרוצדורות רפואיות-כירורגיות, שיטות עם משאבים תרופתיים, פסיכותרפיים או פסיכולוגיים או התנהגותיים אחרים, ייענש במאסר. של עד 3 שנים או קנס", נכתב בנוסח הסופי.

במקרה של שינויים פיזיים בלתי הפיכים, עונש המאסר יכול להגיע עד חמש שנים.

העונשים מוגברים אם הפשעים מבוצעים על ידי יותר מאדם אחד, אם הקורבן הוא מתחת לגיל 16, מתחת לגיל 14 או אדם פגיע במיוחד, בין היתר.

כל מי שהורשע בעבירות אלו עשוי להיאסר גם למלא תפקידים הכרוכים במגע שוטף עם קטינים ולקבל את אמונו של קטין, בין אם זה אימוץ, אומנה, חסות אזרחית או סוג אחר של אפוטרופסות, לתקופה של בין שנתיים לעשרים. שנים.

כמו כן, מתוכנן לבצע מחקר של פרקטיקות שמטרתן לשנות, להגביל או להדחיק נטייה מינית, זהות מגדרית או ביטוי בפורטוגל, השפעתם על הבריאות הפיזית והנפשית של הקורבנות, וכן סקר את מספר הקורבנות ברחבי המדינה .

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן