דסקטופ

ב' 15 יול' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

עצומה חדשה קוראת לשינוי בדרכונים פורטוגליים: רק שם עיר הלידה עבור אזרחים שנולדו בחו"ל

עצומה חדשה שהושקה לאחרונה ברשת מבקשת מהממשלה הפורטוגלית לערוך שינוי משמעותי בדרכונים של אזרחים פורטוגלים שנולדו מחוץ למדינה. היוזמה, שהוצגה צמחה תחילה מתוך רצון של התפוצה הפורטוגלית מישראל אשר מזה שנים מעלה שיח סביב הנושא, קוראת לתיקון בחוק כך שבדרכונים של אזרחים שנולדו בחו"ל יופיע רק שם העיר בה נולדו, ולא המדינה.

העצומה, שנחתמה עד כה על ידי קרולינה כריסטינה גונסלבס מאצ'דו וארלה, פונה לנשיא האסיפה של הרפובליקה ולחברי הפרלמנט. היא מדגישה את הקשר החזק שהתפוצה הפורטוגלית שומרת עם הקהילה במולדת, ומבקשת שוויון זכויות בכל הנוגע למבנה הדרכון הפורטוגלי.

עצומה להצנעת מדינת המוצא בדרכון הפורטוגלי
עצומה להצנעת מדינת המוצא בדרכון הפורטוגלי

החותמים על העצומה טוענים כי ההבחנה הנוכחית בין פורטוגלים שנולדו בפורטוגל לבין אלה שנולדו מחוצה לה אינה הגיונית. הם מציינים כי עבור אזרחים שנולדו בפורטוגל, רק שם העיר (כמו פורטו, בראגה או ליסבון) מופיע בדרכון, ומבקשים שאותו כלל יחול גם עליהם.

העצומה מדגישה גם כי מדינות אירופיות רבות, כולל אוסטריה, בלגיה, הולנד, הונגריה ושוויץ, כבר מיישמות מדיניות דומה. בכל הדרכונים במדינות אלו מופיע רק שם עיר הלידה, גם עבור אזרחים שנולדו בחו"ל.

היוזמים מאמינים כי שינוי זה בחוק הפורטוגלי יקרב את המדינה לנוהג המקובל ברוב מדינות אירופה, ויבטא הערכה לעיר הלידה של כל אזרח, ללא קשר למיקומה הגיאוגרפי.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן