דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פעילים מניפים את דגל פלסטין על מרפסת בית העירייה של ליסבון וצובעים את החזית באדום

פעילים בסולידריות עם הקולקטיב לשחרור פלסטין,וחברים ב Climáximo הפועלים נגד הפגיעה באקלים ותנועת סטודנטים הרימו היום את הדגל הפלסטיני על מרפסת בית העירייה של ליסבון וצבעו את חזית הבניין, כך הודיעו הארגונים.

בהצהרה שפורסמה היום מצביעות שלוש התנועות על ראש העיר, קרלוס מואדס, על "תמיכתו הבלתי מותנית (…) ברצח העם הישראלי ובאפרטהייד".

בפתק חושפות התנועות גם כי הצמידו לחזית הבניין כרזה עם הכותרת "FREE פלסטין", שנצבעה באדום.

עם פעולת המחאה הזו, מתכוונים הפעילים בסולידריות עם שלוש התנועות להוקיע את מה שהם מכנים "תמיכתו הבלתי מותנית" של קרלוס מואדס ב"פרויקט קולוניאלי שבמשך יותר מ-75 שנה, מבוסס על טיהור אתני של העם הפלסטיני. ".

"עמדותיו ופעולותיו של ראש עיריית ליסבון הופכות אותו ואת העירייה לשותפים ברצח העם שהמשטר הישראלי מבצע בפלסטין כבר יותר מחודשיים", כותבים הפעילים ומוסיפים: "מאז ה-7 באוקטובר בלבד, יותר מ- 20,000 פלסטינים נהרגו על ידי הצבא הציוני, כמעט 2 מיליון נעקרו מבתיהם, בהמשך ברור של הנכבה (קטסטרופה, בערבית).

כדוגמה ל"תמיכה הבלתי מותנית" של מועדס במדינת ישראל, הם מצביעים על מה שכתב ראש העיר ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר) שעות לאחר תחילת ההפצצות: "ליסבון עומדת לצד ישראל ועם ישראל, למען שלום ו חוֹפֶשׁ." עוד הם מזכירים כי ב-10 באוקטובר, "יום לאחר ששר הביטחון הישראלי יואב גלנט תיאר את הפלסטינים כ'חיות אדם'" והבטיח מצור מוחלט על עזה, הצטרף ראש העיר למשמרת בסולידריות עם מדינת ישראל שמקדם שגריר ישראל דור שפירא.

לאחר שהעירייה הניפה את דגל ישראל בטירת סאו חורחה, הם זוכרים, קרלוס מואדס "האשים (…) את ה'שמאל הקיצוני' ב'גזעני' וגובל ב'אנטישמיות'" ואת "מפלגות השמאל של ההגנה" ארגוני טרור שעורפים ראשים של תינוקות [ואונסים] נשים".

"שתי האשמות שעדיין אין להן בסיס אמין ומתמשך, מה שרק מוכיח עד כמה לנציג העליון של תושבי ליסבון נוח להפיץ דיסאינפורמציה ותעמולה ציונית", הם מתעקשים.

הם מזכירים כי בראיון ב-Sic Noticias, ראש העיר סיווג את מדינת ישראל כ"מדינה דמוקרטית, דמוקרטיה" ומזכירים כי המשטר הישראלי "הוקע במשך עשרות שנים על ידי העם הפלסטיני כמשטר 'אפרטהייד', אשר קובע זכויות שונות בחוק המבוססות על דת או מוצא אתני". "גינוי זה אושר והוגבר על ידי דיווחים של ארגוני זכויות אדם בינלאומיים, כמו אמנסטי אינטרנשיונל ב-2022 או Human Rights Watch ב-2021", הם מוסיפים.

הם גם אומרים כי "התמיכה של קרלוס מועדס במשטר הציוני אינה חדשה" ומזכירים שב-2017, כשהיה נציב באיחוד האירופי, אמר מועדס בפרלמנט האירופי: "מערכת הסביבה המצליחה של חדשנות של ישראל מייצגת השראה ו- דוגמה רלוונטית ביותר שיש לקחת בחשבון בעת ​​תכנון מדיניות המחקר והחדשנות של האיחוד האירופי".

"ידוע ש'מערכת חדשנות מוצלחת' זו בנויה על סבלו של העם הפלסטיני, המשמש שפן ניסיונות לתעשייה טכנולוגית של נשק, ריגול, 'אבטחה' ועוד", אומרים הפעילים ומוסיפים: " אנו נלחמים למען קץ לכיבוש פלסטין ולהגדרה עצמית של אנשיה. לא נעמוד מנגד ונצפה ברצח העם הזה".

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן