דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

AIMA מבקשת מהמהגרים 400 יורו תוך 10 ימים. הממשלה מבטיחה "תגובה"

לדברי גורם רשמי בלשכת שר הנשיאות, נוהל זה התבסס על "צו רגולטורי (מס' 1/2024) מיום 17.1.2024, שאושר על ידי הממשלה הקודמת, אשר הורה להחיל אגרות חדשות. לתיקים התלויים ועומדים אז".

הסוכנות לשילוב, הגירה ומקלט (AIMA) ביקשה תשלום אגרות של עד 400 יורו לעולים עם תהליכי הרשאה ממתינים, תוך 10 ימים, על מנת לזרז את המענה לבקשות שהצטברו. גורם רשמי בלשכת שר הנשיאות אמר כי נודע לו על הצעד ביום חמישי והדגיש כי הממשלה תציג "תגובה אחרת", שתהיה חלק מתוכנית הפעולה שההנהלה מכינה.

"היום נודע לממשלה על נוהל AIMA לפיו נשלחו הודעות לאזרחים מהגרים על תהליכי הרשאה שהיו תלויים ועומדים, במקרים רבים, זמן רב. לממשלה נודע גם שאזרחים התבקשו לשלם סכומים של עד 400 יורו בתוך תקופה קצרה מאוד של 10 ימים, אחרת הבקשות שלהם יפוגו" אישרו בAIMA.

לטענת הגורם, נוהל זה התבסס על "צו רגולטורי (מס' 1/2024) מיום 17 בינואר 2024, שאושר על ידי הממשלה הקודמת, אשר הורה להחיל אגרות חדשות על התהליכים שהיו אז תלויים ועומדים".

"מודים כי AIMA הבינה את פעולותיה כמחויבות לכללים שהוכתבו על ידי הממשלה הקודמת, וכי היא פעלה על מנת להשיג מטרה מיטיבה של זירוז הטיפול באלפי התיקים התלויים ועומדים שקיבלה מהתהליך הבלתי הולם של הכחדת שירות הזרים והגבולות (SEF). עם זאת, האופן בו השתנה כעת הנוהל עבור אלפי אנשים, שרבים מהם פגיעים, עלול להוביל למצבים קשים מבחינה חברתית וכלכלית", נכתב.

ברוח זו, סברה הממשלה כי "המטרה של פתרון מאות אלפי התיקים התלויים ועומדים ראויה לתגובה שאמנם אפקטיבית ויעילה, אך היא הוגנת ומאוזנת מבחינה חברתית", וציינה כי "תגובה שונה זו תהיה חלק מהפעולה". תוכנית שהממשלה, כפי שכבר הודיעה, מכינה ותציג בקרוב, לאחר סדרת דיונים שמתקיימים על בסיס יומי".

הידיעה דווחה על ידי Antena 1, שציינה כי רבים מהאנשים המודאגים היו מודאגים מכך שהם קורבנות להונאת מחשבים.

עם זאת, איגוד העובדים של AIMA טען כי הצעד יכול לעזור לסגור את צבר הבקבוק שנוצר, מכיוון שחלק מהמהגרים כבר לא מתגוררים בפורטוגל, לפי כלי התקשורת.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

עכבר העיר או עכבר הכפר?

האוכלוסייה מתחלקת ל-2 סוגי אנשים.  אלה שיסבירו בצורה הכי מפורטת למה לגור בעיר זה הדבר הכי טוב שיכלו לבקש לעצמם  ויש את אלה שלא יוכלו

קרא עוד »

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן