דסקטופ

א' 23 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פורטוגל מקבלת תשבחות מנאט"ו

בין ה-20 ל-23 בינואר 2023, יושב ראש הוועדה הצבאית של נאט"ו, אדמירל רוב באוארנמצא בפורטוגל, בהזמנתו הרישמית של ראש ההגנה הפורטוגלי, אדמירל אנטוניו סילבה ריביירו. במהלך ביקור זה, אדמירל באואר השתתף בטקס צבאי, יחד עם אדמירל סילבה ריביירו, לפני שהלך לפיקוד המשותף למבצעים צבאיים. הוא גם פגש את שרת ההגנה הפורטוגלית, גב' הלנה קארייראס.

בין ה-20 ל-23 בינואר 2023, יושב ראש הוועדה הצבאית של נאט"ו, אדמירל רוב באוארנמצא בפורטוגל, בהזמנתו הרישמית של ראש ההגנה הפורטוגלי, אדמירל אנטוניו סילבה ריביירו.

בהגיעו לליסבון, העיר העומדת בראש הוועדה הצבאית של נאט"ו, החל אדמירל באואר את ביקורו בהצטרפות לאדמירל סילבה ריביירו, ראש ההגנה הפורטוגלי, בשכונת בלם המפורסמת, לטקס צבאי קצר ולביקורת מסורתית של חיילים. לאחר מכן הם תודרכו, בפיקוד המבצעים הצבאיים המשותפים, על המשימות הצבאיות הנוכחיות של הכוחות המזוינים של פורטוגל. בשנת 2022, פורטוגל השתתפה בלא פחות מ-30 משימות בינלאומיות, בעיקר עבור נאט"ו, האיחוד האירופי והאו"ם. "כחברה מייסדת של נאט"ו, פורטוגל תמיד ראתה את היתרון בהתמודדות עם אתגרים גלובליים באמצעות פתרונות גלובליים. שיתוף פעולה צבאי מאפשר תגובה טובה יותר, תוצאות טובות יותר ושימוש טוב יותר במשאבים", הדגיש אדמירל באואר.

Opening of the Meeting by NATO Secretary General NATO Secretary General, Anders Fogh Rasmussen – General View

שני האדמירלים השתתפו אז במסיבת עיתונאים כדי לדון בסביבה הביטחונית הנוכחית, כולל המלחמה באוקראינה והיחסים המתמשכים בין נאט"ו לפורטוגל. "המלחמה האכזרית והבלתי מעוררת של רוסיה באוקראינה הביאה לעידן חדש של הגנה קולקטיבית. זהו הרגע המסוכן ביותר לביטחון האירופי מאז תום מלחמת העולם השנייה. אבל לא צריך להיות ספק שנאט"ו מוכן, מוכן ומסוגל להגן על כל סנטימטר משטח בעלות הברית", אמר יו"ר הוועדה הצבאית של נאט"ו.

לגבי המחויבות המתמשכת של פורטוגל לנאט"ו, אדמירל סילבה ריביירו הוסיף כי "תוך כדי שימת דגש מחדש על ההרתעה וההגנה הקולקטיבית, השתתפות פעילה בפעולות הימיות, האוויריות ובפעולות נאט"ו, פורטוגל נותרה מחויבת להבטיח יציבות בשכונתה באמצעות התקשרויות שיתופיות, ותרומה לפעולות נאט"ו. שלוש משימות ליבה ואימוץ גישה של 360 מעלות לאבטחה".

אימונים של צבא נאט"ו בפורטוגל בהטסת מטוסים ללא טייס

במהלך פגישתו עם שרת ההגנה, גב' הלנה קארייראס, שיבח אדמירל באואר את תרומתה של פורטוגל בכל התחומים הצבאיים: "ביבשה, חייליכם משרתים עם החטיבות הרב-לאומיות של נאט"ו בליטא וברומניה. באוויר, המטוסים שלכם שמרו על הברית שלנו. השמיים בטוחים בצפון הרחוק, הבלטים ואזור הים השחור. בים, הספינות שלך חיזקו את הכוחות הימיים של נאט"ו. לבסוף, במרחב הטכנולוגי , הרפובליקה הפורטוגזית היא ביתה של בית הספר לסייבר החדשני של נאט"ו. במשך יותר מ-74 שנים, פורטוגל הוכיחה את עצמה כבעלת ברית נאמנה ואנו אסירי תודה על המחויבות המתמשכת שלך לברית שלנו.

בנוסף, משרד ההגנה הפורטוגלי הודיע ​​כי לא רק יחדש את התחייבויותיו לאיחוד הרב-לאומיות של נאט"ו ברומניה וליטא, אלא גם יגדיל אותן במדינה האחרונה. "פורטוגל היא דוגמה לסולידריות בין בעלות הברית. למרות שהיא ממוקמת בצד המערבי של נאט"ו, פורטוגל תורמת באופן פעיל לחיזוק הצלע המזרחית של נאט"ו, תוך מתן תמיכה מתמשכת לאוקראינה. תרומות אלו מסייעות לבעלי בריתנו בגבול המזרחי של נאט"ו. הברית להרגיש בטוחה יותר ולהגן על עצמם ביעילות מפני כל איום", סיכם.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן