דסקטופ

ד' 17 אפר' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

שגרירות פורטוגל קורסת?

אנו עדים לאחרונה לכתבות רבות עם קונוטציה של הפחדה עם אש שמכוונת דווקא לפורטוגל. ״שגרירות פורטוגל קורסת״

שגרירות פורטוגל קורסת? ממש לא, השגרירות של פורטוגל עובדת בצורה מדהימה להפליא ונותנת שירות מדהים להפליא לאלפי ישראלים למרות הלחץ עליה.

צילום: shutterstock

מה נשתנה החודש הזה?

תעודות יושר

לאחרונה שגרירות פורטוגל הכניסה נוהל חדש, תעודות יושר קונסולריות ממשטרת ישראל תמסרנה אך ורק לבעל התעודה בעצמו.

מדוע?

התגלו מקרים של זיופי ייפוי כוח, נזכיר שתעודת יושר של אדם הינה מידע רגיש ואישי מאוד, וראוי שמידע זה לא יהיה נגיש בצורה נגישה מדיי לכל דורש.

מי בא לקחת תעודות יושר?

בשוק פרוץ בו כל אחד פותח משרד בין לילה יוצא מצב שהמון אנשים שהם לא בעלי מקצוע מגיעים ומבקשים תעודות יושר עם ייפוי כוח פשוט.

מי מוסמך לבקש עבורכם את תעודת היושר?

אדם אשר יגיע עם ייפוי כוח נוטריוני. 

האמת שבאמת כך מין הראוי שיהיה , גם במקרים של הזמנת תעודת יושר קונסולריים ליעדים בחו״ל למשל יש חובה להזנת מען של עורך דין הרשום באותה המדינה.

ההנחיה הנ״ל איננה נובעת בגלל קריסת שגרירות פורטוגל או כל פנטזיה אחרת אלה בקשה לשמירת צינעת הפרט וקידום הטיפול התיקים על ידי בעלי מקצועי המוסמכים.

למה גרמה ההנחיה החדשה?

ההנחיה החדשה גרמה לנהירה של בעלי התעודות עצמן ביום שלישי היום היחיד בשבוע בו השגרירות מאפשרת להוציא את התעודות יושר שהוזמנו אליה.

חדשות פורטוגל הייתה שם אתמול, ולמרות כמות הנוהרים המרשימה כולם כולם קיבלו שירות.

ממצוע ההמתנה עד לקבלת השירות 30 דק, זמן שהוא בהחלט סביר ושירותי במיוחד לאור כמות המבקשי שירות.

 

שגרירות פורטוגל משגרירות צנועה לקדמת הבמה הישראלית

מסלות הוצאת האזרחות הפורטוגלית בשביל הדרכון הפורטוגלי אשר הגיח אלינו בשנת 2015 כרעם ביום בהיר, גרמה לכך ששגרירות פורטוגל מוצפת בישראלים רבים אשר ״עולים לרגל בהמוניהם״.

מבררים על ההליך

רוב הפניות הם של ישראלים אשר מבקשים לדעת האם השגרירות מטפלת בהתאזרחות: 

  • שגרירות פורטוגל אכן מהווה מוקד ידע אך יחד עם זאת איננה נותנת שירותים שלל טיפול בפועל בכול התיק, אלא מעניקה שירות כגון אימותים של מסמכים והגשת בקשות שונות.
  • ישראלים  מגיעים על מנת לבחון האם החוק באמת אמיתי ועובד, בגלל ריבוי נותני שירות ״חאפרים״ ושיווק אגרסיבי מאוד, ישראלים רבים מפקפקים באמינות החוק (ובצדק לאור מה שקורה לצערינו), ומבקשים לשמוע ממקור ראשון אודות ההלליך.
  • בדיקה בשגרירות מה הם תנאי הזכאות. 

רשימת נוטריונים מוכרים

[c 

שירותים נוטריונים. צילום: shutterstock

כמו בכול שגרירות, שגרירות פורטוגל בישראל מחזיקה רשימה של נוטריונים אשר מוכרים על ידי לתרגום מסמכים מהשפה העברית לפורטגזית.

רישום נישואין וילדים

מסתובבים ביננו אלפי יישראלופורטוגליים״ בעקבות החוק המפורסם מ2015, וכאזרחים מן המניין הם צורכים מעתה שירותיים קונסולריים בשגרירות פורטוגל, כגון הצהרה על נישואין, רישום ילדים וכו..

הנפקת ID ופספורט בשגרירות פורטוגל

לגבי הנפקת הדרכון והתז הפורטוגלית שלכם פה באמת הזמנים התארכו יתר על המידה, אבל אין חדש תחת השמש המצב הוא כזה כבר קרוב לשנתיים, להנפיק את המסמכים האלה לאחר שקיבלתם את תעודת הלידה הפורטוגלית שלכם יקח בערך שנה.

במידה ואתם עולים עלל מטוס וטסים לליסבון אתם תתחדשו בתז ודרכון חדש בימים ספורים.

האמת מי שהגיע לשלב זה לדעתינו, במידת האפשר, ראוי לטוס ולעשות זאת שם, כאות תודה וכהזדמנות להכיר את המדינה בה התאזרחנו זה עתה.

לסיכום

שגרירות פורטוגל נותנת שירות מסביב לשעון, וממשיכה להיות אדיבה למרות הביקוש הרב, וחרף העובדה שגם ביננו יש את ״הישראלי המכוער״ , כן כן יש כאלה שכבר הספיקו לקבל איסור לגשת לשגרירות בהוראת הקונסול בגלל התנהגות לא הולמת.

הצוות בשגרירות אדיב ונחמד ומשתדל תמיד לעזור, אז בחדשות פורטוגל רצינו להגיד פשוט תודה לשגרירות האהובה עלינו.

 

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן