דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

הבטחת הגנה מקרינה: הנציבות האירופית לוקחת את פורטוגל לבית המשפט כדי להבטיח הגנה לאזרחים מפני סיכוני חשיפה לקרינה מייננת

הנציבות האירופית נוקטת בצעדים משפטיים על מנת להבטיח הגנה על אזרחים בפורטוגל, מפני הסכנות הנובעות מחשיפה לקרינה מייננת.

היום, הנציבות החליטה להפנות את פורטוגל לבית המשפט לצדק של האיחוד האירופי בשל אי אכיפה מלאה של הוראת תקני הבטיחות הבסיסיים המתוקנת של האיחוד האירופי (הנחיית המועצה 2013/59/Euratom) לחקיקה הלאומית.

המדינות החברות באיחוד נדרשו להטמיע את ההנחיה עד ה-6 בפברואר 2018. הנציבות סיפקה תמיכה מתמשכת למדינות החברות כדי להעביר כהלכה את הכללים.

בנובמבר 2019 שלחה הנציבות חוות דעת מנומקת לפורטוגל וביקשה ממנה להודיע ​​לנציבות על כל צעדי ההטמעה של ההוראה. מאז, פורטוגל הודיעה על צעדי טרנספורמציה נוספים, אך טרם קבעה תוכנית פעולה לאומית המתייחסת לסיכונים ארוכי טווח מחשיפה לראדון, כנדרש בהנחיה. לפיכך, הנציבות מפנה היום את פורטוגל לבית המשפט לצדק.

 

רקע כללי

אמנת Euratom מספקת לנציבות את הבסיס המשפטי לקביעת תקני בטיחות בסיסיים להגנה על בריאות העובדים והציבור הרחב מפני סכנות הנובעות מקרינה מייננת. לאחר יישום מלא, הנחיית תקני הבטיחות הבסיסיים תבטיח את הרמה הגבוהה ביותר של הגנת קרינה של עובדים, חולים והציבור הרחב ברחבי האיחוד האירופי.

ההנחיה, שהתקבלה לראשונה בשנת 1959, קובעת את הדרישות לגבי היערכות ותגובה לחירום למקרי חירום רדיולוגי, ומספקת בין היתר חינוך, הדרכה ומתן מידע לציבור להגנת קרינה. הוראות ההיערכות והתגובה לשעת חירום חוזקו בעקבות התאונה הגרעינית בפוקושימה ביפן בשנת 2011. התיקון האחרון מדצמבר 2013 לקח בחשבון את ההתקדמות המדעית והטכנולוגית מאז שנות ה-90, ואיחד חמישה פעולות משפטיות קודמות לחקיקה אחת.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן