דסקטופ

א' 25 פבר' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

יום המלכים בפורטוגל

על פי המסורת הנוצרית, שלושת האמגושים העניקו מתנות לתינוק ישו ביום המלכים המאגים, ובפורטוגל חוגגים גם את התאריך הזה.

יום המלכים

יום המלכים נחגג ב-6 בינואר והמסורת, שראשיתה במאה ה-8, נחגגת, בה הקתולים מכבדים את המלכים המאגים מלכיאור, גספר ובלטזר. על פי טקסטים וסיפורים מקראיים שהועברו מדור לדור, שלושת המלכים הציעו לישו זהב, לבונה ומור. לכל אחת מהמתנות יש משמעות, וחלק מהמתנות הללו נשארו נוכחות במסורת הקתולית, כמו הזהב במבני הכנסייה וחפצי אמנות וקטורת, המשמשים בחגיגות שונות.

בדרך כלל, ב-6 בינואר, אנשים ישירו את ה-"janeiras", שהם שירים פופולריים בנושא חג המולד, המקושרים בדרך כלל למסורת הנוצרית. "Janeiras" מושרים מדלת לדלת וכסוג של תודה, תושבי הבית מכניסים את הזמרים ומציעים יין, ומתוקים, בין שאר המטעמים.

ביום ההתגלות, המכונה בפורטוגל דיא דה רייס, הפורטוגלים מפסיקים את חגיגות חג המולד שלהם. באותו יום מכבים את אורות חג המולד ברחובות, כמו גם את עצי חג המולד מפורקים, כשאנשים מצפים להיכנס לשנה החדשה עם כל המזל שבעולם.

בולו ריי

Bolo Rei הוא כנראה מעדן חג המולד הנצרך ביותר על ידי הפורטוגזים בעונת חג המולד.

Bolo-Rainha
Bolo-Rainha

למרות היותו מעדן פורטוגלי מאוד, ההיסטוריה של המאפה שייכת לחגיגות הרומיות. הכנסייה הקתולית ניצלה מאוחר יותר את המסורת והמירה אותה לנצרות, וקשרה אותה עם חג המולד.

Bolo-Rei
Bolo-Rei

בפורטוגל הפכה בולו ריי לפופולרית במאה ה-19, בהתבסס על מתכון צרפתי לעוגה בצורת כתר. עם זאת, עם סיום המלוכה, המינוח של העוגה היה בסיכון, שכן הרפובליקנים רצו לחסל את כל מה שיכול להיות קשור למלוכה. במשך זמן מה אימצו קונדיטוריות שמות אחרים לעוגה, כמו Bolo Nacional, Bolo de Natal, או אפילו Ex-Bolo-Rei. למרות זאת, המושלים הרפובליקניים לא היו מרוצים מהשינויים ויצרו שמות כמו בולו פרזידנטה ובולו אריאגה, לכבוד הנשיא הראשון של הרפובליקה הפורטוגלית.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

בריאות

נשיא הרפובליקה, מרסלו רבלו דה סוזה, פרסם את צו אסיפת הרפובליקה האוסר ומפליל פרקטיקות שמטרתן המרה כפויה של נטייה מינית או זהות מגדרית.

"נשיא הרפובליקה פרסם את הצו של אסיפת הרפובליקה האוסר על שיטות כביכול 'המרה מינית' נגד להט"ב+, הפללת מעשים שמטרתם לשנות, להגביל או לדכא נטייה מינית,

קרא עוד »

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן