דסקטופ

ו' 19 יול' 2024

Search
Close this search box.

מובייל

יום המלכים בפורטוגל

על פי המסורת הנוצרית, שלושת האמגושים העניקו מתנות לתינוק ישו ביום המלכים המאגים, ובפורטוגל חוגגים גם את התאריך הזה.

יום המלכים

יום המלכים נחגג ב-6 בינואר והמסורת, שראשיתה במאה ה-8, נחגגת, בה הקתולים מכבדים את המלכים המאגים מלכיאור, גספר ובלטזר. על פי טקסטים וסיפורים מקראיים שהועברו מדור לדור, שלושת המלכים הציעו לישו זהב, לבונה ומור. לכל אחת מהמתנות יש משמעות, וחלק מהמתנות הללו נשארו נוכחות במסורת הקתולית, כמו הזהב במבני הכנסייה וחפצי אמנות וקטורת, המשמשים בחגיגות שונות.

בדרך כלל, ב-6 בינואר, אנשים ישירו את ה-"janeiras", שהם שירים פופולריים בנושא חג המולד, המקושרים בדרך כלל למסורת הנוצרית. "Janeiras" מושרים מדלת לדלת וכסוג של תודה, תושבי הבית מכניסים את הזמרים ומציעים יין, ומתוקים, בין שאר המטעמים.

ביום ההתגלות, המכונה בפורטוגל דיא דה רייס, הפורטוגלים מפסיקים את חגיגות חג המולד שלהם. באותו יום מכבים את אורות חג המולד ברחובות, כמו גם את עצי חג המולד מפורקים, כשאנשים מצפים להיכנס לשנה החדשה עם כל המזל שבעולם.

בולו ריי

Bolo Rei הוא כנראה מעדן חג המולד הנצרך ביותר על ידי הפורטוגזים בעונת חג המולד.

Bolo-Rainha
Bolo-Rainha

למרות היותו מעדן פורטוגלי מאוד, ההיסטוריה של המאפה שייכת לחגיגות הרומיות. הכנסייה הקתולית ניצלה מאוחר יותר את המסורת והמירה אותה לנצרות, וקשרה אותה עם חג המולד.

Bolo-Rei
Bolo-Rei

בפורטוגל הפכה בולו ריי לפופולרית במאה ה-19, בהתבסס על מתכון צרפתי לעוגה בצורת כתר. עם זאת, עם סיום המלוכה, המינוח של העוגה היה בסיכון, שכן הרפובליקנים רצו לחסל את כל מה שיכול להיות קשור למלוכה. במשך זמן מה אימצו קונדיטוריות שמות אחרים לעוגה, כמו Bolo Nacional, Bolo de Natal, או אפילו Ex-Bolo-Rei. למרות זאת, המושלים הרפובליקניים לא היו מרוצים מהשינויים ויצרו שמות כמו בולו פרזידנטה ובולו אריאגה, לכבוד הנשיא הראשון של הרפובליקה הפורטוגלית.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

Holding euro banknotes
כלכלה

גם פורטוגל סטרט אפ ניישן: כמעט 90% מהסטארטאפים והחממות בתוכנית התמיכה קיבלו את התשלומים הראשונים

כמעט 90% מהסטארטאפים והחממות בתוכנית התמיכה קיבלו את התשלומים הראשונים הסוכנות לתחרותיות וחדשנות (IAPMEI) ו-Startup Portugal שילמו את התשלומים הראשונים ל-88% מהסטארטאפים והחממות ושתי הודעות

קרא עוד »

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן