דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

מעבר לפורטוגל:

מענקים למי שמחליט לעבור לאזור הכפרי של פורטוגל מחו"ל
ממשלת פורטוגל הודיעה שהיא תשלם למי שמגיע מחו"ל לעבוד באזורים הפנימיים של המדינה.

אנשים המתגוררים במדינות זרות, שמחליטים לעבור לכפר פורטוגל כדי לחיות ולעבוד, יוכלו לגשת לתוכנית "Emprego Interior MAIS" של המדינה (Inland Employment PLUS). המשמעות היא למעשה שאם תרצו לעבור לפורטוגל, תוכלו לקבל תשלום כדי לעשות זאת בצורה של מענקים מממשלת פורטוגל אם תבחרו להקים את חייכם באחד מאזורי היבשה של פורטוגל. יש לנו את כל הפרטים על המענקים האלה עבור אלה שמחליטים לעבור לאזור הכפרי של פורטוגל מחו"ל.

מקבלים תשלום כדי לעבור לפורטוגל

בהודעה לעיתונות שנשלחה לסוכנות הידיעות "לוסה" בפורטוגל, מציין משרד העבודה, הסולידריות והביטוח הלאומי (MTSSS) כי צעד זה חל גם על מי שעובר מהחוף הפורטוגלי לאזור הכפרי: "תמיכה כספית ישירה של עד 4,827 יורו מוענקים למי שעובר מהחוף לפנים פורטוגל כדי לעבוד".

עבודה מרחוק עוזרת לפורטוגל למצב את עצמה כיעד

"במקרה של אזרחים המתגוררים במדינות זרות, כעת ניתן לבצע את השינוי ישירות מחו"ל לשטחים היבשתיים הללו", נכתב בהודעה. שרת העבודה, הסולידריות והביטוח הלאומי, אנה מנדס גודיניו, מצוטטת בהודעת העיתונות, אומרת שזה "חיוני ליצור תנאים למשוך צעירים לאזורי היבשה של פורטוגל".

"עם הרחבה זו לתכנית המענקים, עשינו צעד חשוב לקראת מיצובה הבינלאומי של פורטוגל כיעד שממנו ניתן לעבוד בכל מקום בעולם", אומר השר.

איכות חיים טובה יותר ואיזון עבודה-חיים באזורים הכפריים

כמו כן, מצוטטת בהצהרה, השרה ללכידות טריטוריאלית, אנה אברוהוסה, מציינת כי מגיפת ה-COVID-19 "הראתה לאזרחים וחברות רבים כי בעבודה מהכפר, ניתן לקבל איכות חיים טובה יותר וקל יותר. איזון בין חיי המשפחה והחיים המקצועיים שלך".

תוכנית זו החלה לראשונה בפורטוגל באוגוסט 2020 במהלך המגיפה, תחילה עבור תושבים בפורטוגל. כבר התקבלו 560 בקשות, "המקבילות ל-980 איש (כולל כל בני הבית) וכעת התכנית פתוחה לזרים ולמי שגרים בחו"ל. "הרחבת התמיכה הזו לאזרחים זרים היא דרך נוספת לתרום לאטרקטיביות ולתחרותיות של השטחים האלה", קובע אברונוסה.

המקומות הטובים ביותר לחיות ולעבוד באזור הכפרי של פורטוגל

לפי הנתונים העדכניים ביותר שנחשפו, "רוב הבקשות" – שני שלישים מהסך הכל, 66% – מגיעות ממשקי בית שמקורם במחוזות ליסבון (38%), פורטו (17%) וסטובל (11%). המקומות הפופולריים ביותר לעבור אליהם באזורים הכפריים של פורטוגל, לפי אותו מידע, הם Castelo Branco (20%), Évora (9%), Guarda (9%), Bragança (8%) ו-Portalegre (8%).

נתונים אחרים מגלים כי יותר משני שלישים (68%) מהפונים "עברו ליבשה כדי לעבוד כשכירים, 26% יצרו מקומות עבודה משלהם ו-6% הקימו חברות". אותם נתונים מציינים כי "היעדים עם השיעור הגבוה ביותר של מועמדים שיצרו מקומות עבודה משלהם הם בראגה (43%), בראגנסה (37%), וילה ריאל (32%) וויסו (32%). מחוזות היעד עם המספר הגבוה ביותר של חברות שנוצרו הן Aveiro (33%), Setúbal (19%), Faro (15%) וויאנה דו קסטלו (13%)", אומרת הממשלה.

כמו כן, לפי הערת העיתונות, רוב המועמדים שכבר הצליחו במועמדותם (52%) "הם פחות מגיל 34" ובסך הכל, ל-63% מהמועמדים יש כישורים להשכלה גבוהה.

כמה כסף אקבל אם אעבור לפורטוגל הפנימית?

בנוגע לתמיכה הכספית, משרד העבודה, הסולידריות והביטוח הלאומי מדגיש כי בסך הכל "התמיכה תעמוד על 4,827 יורו לכל היותר. התמיכה הכספית הישירה שתינתן למי שעובר לכפר פורטוגל עומדת על 2,633 יורו. , שאליו מתווספת תוספת של 20% לכל אחד מבני הבית המשפחתי (עד הגבלה של 1,316 יורו). כמו כן, עלות הובלת סחורות מסובסדת, עד לתקרה של 878 יורו".

לכן, אם אתה רוצה לקבל תשלום כדי לעבור לפורטוגל, עכשיו זו ההזדמנות שלך לגלות מה יש לכפר הפורטוגזי להציע!

מקור: https://www.idealista.pt/en/news/lifestyle-in-portugal/2021/09/01/4666-moving-to-portugal-grants-for-those-who-decide-to-move-to-the-portuguese

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן