דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

הפורטוגזים מגיעים ללונדון

בתגובה להתעניינות מוגברת מצד רוכשי הנכסים בבריטניה לקראת המועד המיועד לברקסיט (פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי), המתוכנן ליום 31 בדצמבר 2020, לשכת המסחר הפורטוגלית בבריטניה (הנקראת בקיצור PCC, קיצור של Portuguese Chamber of Commerce) מציגה את סמינר המעבר לפורטוגל, הכולל מופעים והרצאות, ביום שלישי, 17 במרץ, במלון פסטנה, הממוקם על גשר צ'לסי בלונדון, מהשעה 11 בבוקר עד 21 בערב.

הסמינר יכלול הרצאות, לאורך כל היום, בנושאים שונים, על כל ההיבטים של העברת הבית או העסק שלכם לפורטוגל, ויסביר למבקרים כיצד למקסם את התועלת הכספית ואת איכות החיים כתוצאה ממהלך כזה.

נושאי הסמינר יכללו שינויים אחרונים במשטר המסים עבור אזרחים זרים בפורטוגל (נקרא NHR, קיצור של Non-Habitual Tax Regime), שמציע הטבות מס נוחות מאוד למי שעובר לפורטוגל לגור ולעבוד, ובנוסף פרטים רבים אודות שירותי בריאות, משכנתא, מיסים ותכנון כלכלי

הרצאות שונות יעסקו גם בהיכן וכיצד לקנות את הנכס האידיאלי, בכל האזורים בפורטוגל.

 

בנוגע לביקוש

ככל שמתקרב המועד עבור ברקסיט, המעוניינים לעבור לפורטוגל מנסים לבצע את המעבר לפורטוגל לפני המועד האחרון לברקסיט, המתוכנן לדצמבר 2020 ומתכננים את המעבר שלהם עוד השנה.

כריסטינה היפיסלי, מנכ"לית PCC בבריטניה, אומרת: "מאז תחילת ינואר, קיבלנו עשרות שיחות מאזרחים המחפשים מידע על קניית נכסים בפורטוגל ולגבי היערכות למצב עם התקדמות המועד לקראת ברקסיט. אנו מצפים לכמות מבקרים גדולה בתערוכה ובהרצאות שלנו נשתדל לספק מידע עדכני ככל האפשר."

בנוגע לזמינות הנכסים בשוק

נתונים רשמיים שנאספו על ידי משרד המחקר באיגוד אנשי המקצוע וסוכנויות הנדל"ן הפורטוגזיות (הנקראת APEMIP) מראים כי 242,091 נכסים נמכרו באמצעות סוכני נכסים פורטוגלים בשנת 2018 (נתונים אלה מכסים רק בתים שנמכרו באמצעות סוכני נכסים, ואינם כוללים בתים שנרכשו ישירות מקבלנים או באופן פרטי).

מתוכם 19,912 בתים נמכרו לתושבי חוץ, עלייה של 14.5% לעומת 2017.

לואיס לימה, מנכ"ל APEMIP, אינו מאמין, לדבריו, שההשפעות של פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקסיט) יורגשו במגזר הנדל"ן: "עד כה, הרגשנו ירידה מינורית בהשקעות הנדל"ן במהלך משאל העם בשנת 2016 ואחריו, מאחר שאנשים חששו מה עתיד להתקיים. עם זאת, זה כבר לא המקרה שכן ההשקעה הבריטית צומחת."

** לימה מתייחס למשאל העם בנוגע ליציאה מהאיחוד האירופי, אשר התקיים בבריטניה בשנת 2016 – הכותב.

הביקוש מצד קונים בריטים

כמות הקונים הבריטית המעוניינת לרכוש נכסים בפורטוגל נובעת מהיות של בריטניה המקור החשוב ביותר של פורטוגל לתיירים נכנסים, עם כמות של למעלה משני מיליון מבקרים בשנת 2019, או 19.2% מכמות התיירים השוהים בפורטוגל, עלייה של 5.9% בשנת 2018 (מקור – אתר www.ine.pt הנתונים מדצמבר 2019).

לפיכך, ממשלת פורטוגל מתכוונת להנהיג מספר צעדים חדשים מינואר 2021 על מנת למזער את ההפרעה עבור המבקרים הבריטיים בפורטוגל. בין האמצעים הנלקחים בחשבון, למשל, נתיבי דרכון ייעודיים למבקרים בריטים, והסדרים מיוחדים לרישיון נהיגה בריטי וכניסה לחיות מחמד בריטיות.

מספרם העצום של המבקרים הבריטים השנתיים בפורטוגל פירושו שכעת ישנן עשרות טיסות ישירות (בין היתר TAP, Jet2, British Airways, EasyJet ו- Ryanair) הפועלות בין שדות תעופה בריטיים ופורטוגל.

במקביל, פורטוגל השיקה את משטר המס עבור אזרחים זרים, NHR, המועיל מאוד לתושבים זרים חדשים, הפונה למבקשים לעבור לפורטוגל לעת פרישה או לעבור אליה עבור עסקים.

על הסמינר וההרצאות

בשיתוף ארגון Visit Portugal, השיקה לשכת המסחר הפורטוגזית את תוכנית הסמינרים הנקראת "מעבר לפורטוגל" (או באנגלית Moving to Portugal), על מנת להציג ולהסביר על תוכנית המיסוי NHR, אשר מאד מיטיבה עם תושבי חוץ העוברים לפורטוגל.

מאז השקת התוכנית, בשנת 2017, הגיעו למעלה מ-3,900 מבקרים לשמוע את ההרצאות בנוגע להשלכות המס, וההשלכות הכלכליות והחוקיות של מעבר לפורטוגל שהתקיימו בלונדון ובשאר בריטניה. לצד הסמינרים, המתקיימים לאורך כל היום, יכולים המבקרים לפגוש את המרצים בדוכנים שלהם, וגם לשוחח עם מגוון רחב של אנשי הסברה בנושאי לייפסטייל ואחזקות רכוש מכל רחבי פורטוגל.

כמה נתונים על האירוע:

  • האירוע מתקיים בשילוב ארגון Visit Portugal.
  • פתיחת הדלתות ב-11:00 ועד 21:00.
  • ההרצאות מתחילות ב-11:30, כאשר מעגל ההרצאות חוזר שוב ב-15:00 וב-18:30, על מנת לאפשר לכל מי שמעוניין להשתתף להגיע, גם אחרי העבודה.
  • תה וקפה יוגשו במהלך כל היום, יין פורטוגלי יוגש החל מהשעה 17:00.
  • קיים מספר מצומצם של 180 מושבים לכל סבב הרצאות, לכן כדאי להזמין מקום מראש באינטרנט בכתובת movingtoportugal.org.uk

כל סבב הרצאות נמשך שעתיים, עם הפסקת קפה באמצע, ובמהלך כל סבב יוצגו 6 הרצאות קצרות של מומחים בהיבטים שונים של מעבר לפורטוגל ורכישת נכס נדל"ן בפורטוגל. ההרצאות מותאמות גם למי שמעוניין לעבור לפורטוגל לעת פרישה, להשקיע בנדל"ן פורטוגזי או לעבור למדינה לצורך עסקים.

נושאים אחרים המכוסים כוללים עלויות מחיה, עלויות משכנתא, בעיות בריאות וביטוח, ומחירי וסוג הנכסים שתוכלו לקנות באלגארבה, ליסבון ובשאר פורטוגל.

מציגים בסמינר

 המבקרים יכולים לפגוש גם את המציגים, כולם חברים בלשכת המסחר הפורטוגזית, הכוללים, בין היתר, נציגים מאתרי תיירות מובילים בערים פורטוגזיות שונות, מאלגארבה ניתן לפגוש נציגים של Vilamoura World, Martinhal Family Resorts and Hotels ועוד. מאזורי פורטו, ליסבון וחוף הכסף, המבקרים יכולים לפגוש את מפתחי הנדל"ן המובילים Prata Riverside and West Cliffs, Nomad Capital, Sothebys Realty פורטוגל, ו- JLL ליסבון ופורטו. לשאלות פרקטיות יעמדו לרשות המבקרים איגוד בעלי הנכסים, וחברת הביטוח Medal. עבור שאלות משפטיות וסוגיות לייפסטייל יהיו נציגי של Kleya ושל Caiado Guerreiro, ועבור נושאים פיננסיים יהיו נציגים של בנק UCI, נציגי Currencies for You וחברות ההשקעות המובילות Blevins Franks, Blacktower Financial Management ו –  Abacus Financial Services.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן