דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

שיתוף הפעולה בין הקהילות הקתולית והיהודית בעיר פורטו

שיתוף הפעולה בין הקהילות הקתולית והיהודית בעיר פורטו  הניב תרומה של 15,000 יורו ל"לקט ישראל

לפני כשלושה עלה לאוויר הסרט "The Light of Judah" העוסק בקשר ההיסטורי בין היהודים והקתולים בימי הביניים וכל הכנסותיו הוקדשו ל"לקט ישראל" ולארגוני צדקה בפורטו

***

הסרט הופק במסגרת שיתוף הפעולה הדתי, חברתי, תרבותי וסוציאלי בין הקהילה היהודית לבישופות הקתולית של פורטו, שיצא לדרך בדצמבר 2019 במטרה להילחם באנטישמיות

 

על רקע מגיפת הקורונה והמשבר הכלכלי, הקהילה היהודית של העיר פורטו שבפורטוגל, תרמה 15,000 יורו ל"לקט ישראל", בנק המזון הגדול בישראל שעוסק באיסוף וחלוקת מזון לטובת מאות אלפי נתמכים ברחבי הארץ. את התרומה העניק היום נשיא הקהילה היהודית של פורטו,  דיאז בן ציון לגידי כרוך, מנכ"ל לקט ישראל.

 

התרומה היא תוצאה של שיתוף פעולה בין  הקהילות הקתולית והיהודית בעיר פורטו שהעלו לפני שלושה חודשים לפלטפורמות סטרימינג את הסרט The Light of Judah, העוסק בקשר ההיסטורי בין היהודים והקתולים בימי הביניים, והחליטו להקדיש את ההכנסות מהצפיות בסרט בישראל ל"לקט ישראל" – ואת ההכנסות מצפיות בפורטוגל, שהסתכמו גם הן עד כה ב-15,000 יורו, לבנק המזון בעיר פורטו ולשלושה ארגוני צדקה קתוליים מקומיים.

הסרט הופק במסגרת שיתוף הפעולה הדתי, חברתי, תרבותי וסוציאלי בין הקהילה היהודית לבישופות הקתולית של פורטו, שיצא לדרך בדצמבר 2019 במטרה להלחם באנטישמיות. המיזם זוכה לתמיכה פיננסית ומעשית ממשפחות יהודיות פילנתרופיות וארגון בני ברית העולמי.

 

דיאז בן ציון, נשיא הקהילה היהודית של העיר פורטו: "הקהילה שלנו מחוייבת למדינת ישראל ואנו נרגשים שיכולנו לממש את הבטחתנו ולתרום את הכנסות הסרט, במיוחד כשמגיפת הקורונה הובילה לגידול משמעותי לביקוש למזון בקרב נזקקים. לקט ישראל מובילה משימה חשובה ואנו גאים שיש ביכולתנו לסייע".

גידי כרוך, מנכ"ל לקט ישראל: "לקט ישראל  אסירת תודה על קבלת תמיכה מהקהילה בפורטוגל. מרגש  לראות את הקהילות היהודיות והקתוליות של פורטו עובדות יחד כדי להאכיל את עניי ישראל בתקופה הבעייתית זו עבור כולנו. אנו מצפים לחיזוק הקשר בין קהילותינו ושמחים כי מר דיאז בן ציון ביקר אצלנו בכדי להעביר את התרומה ולראות את פעילותנו ממקור ראשון".

אודות הסרט The Light of Judah

הסרט The Light of Judah, שהופק על-ידי הבמאי לואיס ישמעאל (Luis Ismael) מבוסס על אירועים אמיתיים המתארים את הקשר בין יהודים לקתולים בימי הביניים, במהלך תקופת האינקוויזיציה, וכן בעת המודרנית. ניתן לצפות בו עם תרגום לעברית ב-iTunes.

אודות הקהילה היהודית של פורטו

הקהילה היהודית של העיר פורטו כוללת 400 יהודים מ-30 מדינות והיא פועלת בשיתוף פעולה עם ארגון בני ברית העולמי, קרן היסוד ושגרירות ישראל בפורטוגל. http://www.comunidade-israelita-porto.org/x#0

 

אודות הבישופות הקתולית של פורטו

הבישופות הקתולית של פורטו נוסדה כבישופות Portucale בשנת 576. פורטו, הממוקמת בצפון פורטוגל לחופי האוקיינוס האטלנטי, היא מחוז הבישופות המאוכלס ביותר בפורטוגל עם שטח של יותר מ-3010 קמ"ר. הבישוף הנוכחי (ה-77) הוא דום מנואל לינדה (Dom Manuel Linda) https://www.diocese-porto.pt/pt/

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן