דסקטופ

א' 25 פבר' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פורטוגל חוזרת בה מהרצון להעניק טנקי נמר 2 לאוקראינה?

חמישה ימים לאחר ששר החוץ ז'ואאו גומס קראביניו אמר שפורטוגל עשויה לשלוח טנקי Leopard 2 לאוקראינה בתיאום בת בריתה גרמניה, החלה שרת ההגנה הלנה קארייראס לסגת מעמדה של שר החוץ הפורטוגזי.

היא הדגישה היום כי טרם התקבלה החלטה בנושא.

"אנחנו דנים עם השותפים שלנו על האפשרות לתרום לחיזוק היכולת הזו של אוקראינה. אנחנו לא יכולים לעשות את זה בצורה מנותקת מבנות הברית שלנו. אנחנו חייבים ל

בין שזו החלטה שחייבת להיות קולקטיבית. היא בהכרח קולקטיבית", אמרה לכתבים ב- בשולי "ימי החלל" של ההגנה הלאומית בפורטה דה סאו ג'וליאו באויראס.

לדברי השרה – שסירבה להתייחס לגילויים האחרונים של אתר החדשות "אקספרסו" לפיהם רוב 37 טנקי ה-Leopard 2 של פורטוגל בלתי ניתנים להפעלה

"יש דברים שונים שצריך לקחת בחשבון, בין אם ביכולת לתת ציוד שכזה (טנקים), ובין אם בשאלות הנוגעות לעניין יכולת ההפעלה של הטנקים, שאלות של הכשרה, שאלות של החלפה וכו."

גב' קארייראס הזכירה גם את הדאגה של פורטוגל והנחישות לסייע בצורך לשמור על היכולות הלאומיות של פורטוגל כצבא – וכן הצורך להמשיך בסיוע לאוקראינה, "סיוע שהוא קבוע וגם ימשיך".

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

בריאות

נשיא הרפובליקה, מרסלו רבלו דה סוזה, פרסם את צו אסיפת הרפובליקה האוסר ומפליל פרקטיקות שמטרתן המרה כפויה של נטייה מינית או זהות מגדרית.

"נשיא הרפובליקה פרסם את הצו של אסיפת הרפובליקה האוסר על שיטות כביכול 'המרה מינית' נגד להט"ב+, הפללת מעשים שמטרתם לשנות, להגביל או לדכא נטייה מינית,

קרא עוד »

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן