דסקטופ

ב' 15 יול' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פורטוגל מכירה כעת ברישיונות נהיגה זרים

כללים חדשים שפורסמו היום מאפשרים הכרה רשמית לנהגים בעלי רישיונות ממדינות עם הסכם דו-צדדי עם מדינת פורטוגל בנוגע לרשיון נהיגה זר.

בעלי רישיונות נהיגה שהונפקו על ידי מדינות חברות בקהילה של מדינות דוברות פורטוגזית (CPLP) והארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) יכולים כעת לנהוג בפורטוגל מבלי לשנות את רישיון הרישיון שלהם.

על פי התיקון שפורסם היום ב-Diário da República, בוטלה החובה בהחלפת רישיונות הנהיגה לרישיון נהיגה פורטוגלי.

כללים ליישום ההכרה ברשיון נהיגה זר בפורטוגל

הכרה זו חלה על רישיונות נהיגה שבהם המדינה המנפיקה חתומה על הסכם דו-צדדי עם המדינה הפורטוגלית, אם לא חלפו יותר מ-15 שנים מאז ההנפקה או החידוש האחרון ובתנאי שבעל הרישיון לא הגיע לגיל 60.

הצו-חוק שפורסם מדגיש כי רישיונות נהיגה אלו מאפשרים נהיגה בשטח הלאומי של פורטוגל רק "אם מחזיקיהם הם בגיל המינימלי הנדרש על פי החוק הפורטוגלי בהחזקת רשיון ולפי סוג הרישיון , בעלי רשיון נהיגה בתוקף וללא פסילה.

"חופש התנועה הוא מרכיב חיוני למימוש מלא של אזרחות", נכתב בצו-חוק שפורסם, ומדגיש כי "פורטוגל ביקשה לחזק את זכויותיהם של אזרחים זרים הנוסעים לארצנו, בין אם מדובר בנסיעות לינה זמנית עבור למטרות תיירותיות, בין אם נסיעה לעבודה או השקעה בארצנו".

במסמך, הממשלה חוזרת על מחויבותה "לשילוב מהגרים, הכרוך בשיפור באיכות חייהם", והדגישה כי "חיוני לפשט את הרישיון לנהיגה בכלי רכב מנועי", מרכיב שנראה בעיניה "בסיסי עבור ערובה לניידות בכל השטח הלאומי".

משמעות הכללים היא שבעלי רישיונות נהיגה שהונפקו על ידי מדינות חברות בקהילה של מדינות דוברות פורטוגזית (CPLP) והארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) יכולים כעת לנהוג בפורטוגל מבלי לשנות את רישיון הרישיון שלהם.

מדינות CPLP הן: אנגולה, ברזיל, קייפ ורדה, סאו טומה א-פרינסיפה, גינאה ביסאו ומוזמביק.

מדינות ה-OECD הן: אוסטריה, אוסטרליה, בלגיה, קנדה, צ'ילה, קולומביה, קוסטה ריקה, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, אירלנד, ישראל, איטליה, יפן, קוריאה, לטביה, ליטא, לוקסמבורג, מקסיקו, הולנד, ניו זילנד, נורבגיה, פולין, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה, שוויץ, טורקיה, בריטניה וארצות הברית.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן