דסקטופ

ד' 17 אפר' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פורטוגל תעניק באופן אוטומטי אשרת שהייה למהגרים ממדינות ה-CPLP

אישור שהייה זה יהיה בתחילה למשך שנה אחת בלבד.

פורטוגל צפויה לאשר לכל יוצאי מדינות ה CPLP: מדינות המוכרות כדוברות פורטוגזית Comunidade dos Países de Língua Portuguesa להגר לפורטוגל ולקבל שנה לשהייה במדינה.

פורטוגל תעניק אוטומטית למהגרים מקהילת המדינות הדוברות פורטוגזית (CPLP) אישור שהייה לשנה, על פי צו ממשלתי.

הפקודה טרם פורסמה ב-Diário da República (האתר הממשלתי בו מפורסמים החלטות חדשות ליישום), הידיעה אודות הצו פורסם על ידי סוכנות הידיעות הלאומית LUSA אשר נתנה גם פרטים מפורטים על המהלך:

המסמך, חתום על ידי שר המינהל הפנימי, חוסה לואיס קרניירו, קובע גם עמלה של 15 אירו עבור הנפקה דיגיטלית של תעודת אישור השהייה.

José Luís Carneiro
José Luís Carneiro

"על מנת לעמוד בהוראה זו יש צורך אפוא לאשר דגם למסמך הנדון וכן להגדיר את האגרות המגיעות להליך ההנפקה בהתאמה", נכתב בצו.

בשבת כבר הכריז שר המינהל הפנימי כי מהגרים ממדינות CPLP ייהנו מ"מעמד הגנה לתקופה מקסימלית של שנה", שווה ערך לזה של אזרחים שנכנסו למדינה כדי לברוח מהמלחמה באוקראינה, שם הבקשה להגנה זמנית נעשית באמצעות פלטפורמה "מקוונת".

חוסה לואיס קרניירו אמר גם כי מודל זה עבור אזרחי מדינות CPLP יאפשר להם "להנות מסטטוס הגנה למשך שנה לכל היותר המאפשר גישה ישירה למספרי ביטוח לאומי (NIF), בריאות וביטוח לאומי.

מקור משירות ההגירה (SEF) אמר לסוכנות הידיעות הממשלתית לוזה כי מדובר בכ-150 אלף מהגרי CPLP, בעיקר ברזילאים, שבין 2021 ל-2022 מילאו את הפלטפורמה האלקטרונית System Automatic Pre-programming (SAPA) של הבעת עניין (בקשה רשמית). ל-SEF כדי לקבל אישור שהייה).

עם זאת, לפי אותו גורם, ייתכן שמספר זה אינו תואם את המציאות, שכן רישומים רבים עשויים שלא להיות תקפים או שעולים/ מהגרים רבים אינם נמצאים עוד בפורטוגל.

תהליך קבלת האישור:

על פי ה-SEF, בשלב הראשון של התהליך, ייצור קשר עם המהגרים באופן "מקוון", ולאחר הודעה זו, אזרחי CPLP יוכשרו תחת משטר שהייה חדש זה, ללא צורך בביקור פיזי במשרדים.

תהליך זה מתרחש בזמן שהממשלה מבצעת שינויים וארגון מחדש של ה-SEF, שתפקידיו המנהליים בתחום ההגירה יעברו לסוכנות הפורטוגלית להגירה ומקלט (APMA).

במסגרת ארגון מחדש זה, שנדחה עד להקמת APMA בפועל, יעברו סמכויות המשטרה של גוף זה ל-PSP, GNR ו-PJ, בעוד שהסמכויות המנהליות הנוכחיות הנוגעות לאזרחים זרים יופעלו על ידי APMA ו. מכון הרישום והנוטריונים.

הארגון מחדש של ה-SEF הוחלט על ידי הממשלה הקודמת ואושר על ידי הפרלמנט בנובמבר 2021, לאחר שכבר נדחה פעמיים.

השבוע הבטיח שר המנהל הפנימי כי הרשות המבצעת שומרת על "היעד המדיני" של סיום הליך החקיקה להקמת APMA עד סוף מרץ.

נתונים מה-SEF מראים כי האוכלוסייה הזרה המתגוררת באופן חוקי בפורטוגל גדלה בשנת 2022 זו השנה השביעית ברציפות, והסתכמה ב-757,252 אנשים. הקהילות הברזילאיות וההודיות צמחו הכי הרבה.

לפי ה-SEF, אזרחי ברזיל ממשיכים להיות הקהילה הזרה העיקרית המתגוררת במדינה, עם סך של 233,138 אנשים, 28,444 יותר (13%) מאשר ב-2021.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן