דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

אומת הסטארט אפ? פורטוגל תהיה המדינה הראשונה שתשתמש בטכנולוגיית ChatGPT לשימוש במערכת המשפט הפורטוגזית

בינה מלאכותית תשמש כדי לסייע לאזרחים לגשת בפורטוגל במערכות המידע המשפטי של המדינה, לאמת את האותנטיות של מסמכים המשפטיים של המדינה וכן ולהפיץ באופן אנונימי החלטות שיפוטיות לציבור, כך הממשלה הממשלה הציגה אמש בליסבון.

"פורטוגל תהיה המדינה הראשונה בעולם שתשתמש באותה טכנולוגיה שעומדת בבסיס ChatGTP", תוך שימוש במודל של "למידת מכונה", שבה מערכת המחשוב תשכלל ידע קיים בכדי ליידע אנשים על השירותים השונים בתחום המשפטי והרשומות הזמינות דרך האינטרנט.

האסטרטגיה החדשה, הנשענת על שותפויות עם אוניברסיטאות וחברות "סטארטאפ" בתחום הטכנולוגי, תיושם גם לאימות האותנטיות של מסמכים הנדרשים לתהליכי התאזרחות למשל לפורטוגל, כאשר בינה מלאכותית תאיץ את דה-חומריות הבקשות.

האנונימיזציה של החלטות בתי המשפט, המאפשרת את חשיפתן לציבור מבלי לסכן נתונים אישיים, וכלולה גם היא בפרויקט זה. הטכנולוגיה תאפשר אוטומציה של תהליך זה, ותסיר את הצורך בהקצאת עובדי משפט למשימה זו, שנעשתה עד כה באופן ידני.

הצגת 'אסטרטגיית הצדק של GovTech' הוצגה בקמפוס המשפטים בליסבון באירוע בהשתתפות שרת המשפטים, קתרינה סרמנטו א קסטרו, ומזכירי המדינה חורחה אלבס קוסטה ופדרו פראו טבארס.

מהוא CHAT GPT?

ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) הוא צ'אט בוט שפותח על ידי OpenAI והושק בנובמבר 2022. הוא בנוי על גבי משפחת ה-GPT-3 של OpenAI של דגמי שפות גדולים ועבר כוונון עדין (גישה להעברה למידה) תוך שימוש בטכניקות למידה מפוקחות וחיזוק.

https://chat.openai.com/chat

השירות עובד כיום נהדר בשפות זרות ועדיין מתקשה לתת מידע יעיל בעברית, בחדשות פורטוגל ניסינו אותו בעברית מוזמנים להציץ איך זה בא לידי ביטוי בתמונה הבאה:

שאילתה בעברית

לעומת זאת באנגלית CHAT GPT יעיל הרבה יותר, אך עדיין מוגבל עם מידע מיושן משנת 2021, ההצלחה המסחררת שלו ויישום הטכנולוגיה בתשתיות שונות תגרום לCHAT GBT להיות רלוונטית ועדכנית והוא עשוי לשנות לנו את החיים בקרוב מאוד:

השוואה בין תשובה בעברית לאנגלית
דוגמא לתשובה של שאילתה באנגלית על מה כדאי לעשות בליסבון

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן