דסקטופ

ב' 15 יול' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

סוף לריביות המטורפות? "מנכ"ל BCP אומר שעלות האשראי צפויה להמשיך לרדת

מנכ"ל Millennium BCP, מיגל מאיה, אמר היום כי עלות האשראי צפויה להמשיך לרדת, בהתחשב בכך שאי הוודאות היא "רק לגבי הקצב".

"כבר התחלנו מחזור חדש של מדיניות מוניטרית. הפחתת שיעורי הריבית היא כבר מציאות, כאשר רק הקצב נותר לא ודאי," אמר מיגל מאיה בנאום הפתיחה שלו בכנס Millennium Talks, המתקיים היום בליסבון.

ב-6 ביוני, הבנק המרכזי האירופי (ECB) הפחית את שיעורי הריבית המרכזיים שלו ב-25 נקודות בסיס, לאחר שהחזיק אותם ברמה הגבוהה ביותר מאז 2001 במשך חמש פגישות ולאחר שביצע 10 העלאות מאז 21 ביולי 2022.

לאור הירידה הזו בשיעורי הריבית המרכזיים, מנכ"ל הבנק סבר כי "יש בסיס" לביטחון "בהתפתחות חיובית של ההקשר המקרו-כלכלי", בהתייחסו לתחושה של נגיד בנק פורטוגל (BoP).

"נגיד בנק פורטוגל [מריו סנטנו] כבר איתת שהוא בטוח לגבי התפתחות התנאים להמשך המדיניות המוניטרית של הפחתת שיעורי הריבית," אמר מיגל מאיה.

עם זאת, הוא ציין כי ישנם "גורמים מרובים שעלולים לגרום לנרטיב לסטות מהמציאות", תוך הדגשת "התפתחות הסכסוכים בפלסטין ואוקראינה, או היפוך אפשרי של מדיניות ארה"ב במטרה להגביל את הסחר העולמי".

מיגל מאיה קרא לרפורמות להבטחת התחרותיות של החברות.

"עלינו לדרוש חזון לעתיד מעצמנו וממנהיגינו," הוא אמר, והוסיף כי "הרוב המכריע של הפורטוגזים יודעים שרק עם שגשוג כלכלי ניתן לחשוב ברצינות על שיפור תנאי החיים של האנשים".

"המדינה חייבת להיות תחרותית מבחינת הגורמים שהם קריטיים למשיכת ושימור כישרונות והשקעות בפורטוגל," הוא אמר, תוך הדגשת הצורך בתחרותיות פיסקלית, יכולת חיזוי ומהירות במערכת המשפט והאצת רישוי השקעות."

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן