דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

"הגשמת החלום הפורטוגלי: סיפור מעברם המרגש של משפחת זוסמן מישראל לפורטוגל"

משפחת זוסמן, הורים וארבעה ילדיהם, עזבו את חייהם בקיבוץ בישראל ויצאו להרפתקה בפורטוגל בקיץ 2022 רילוקיישן. בראיון מיוחד, עודד זוסמן (44) משתף בסיפור מאחורי ההחלטה הגורלית, האתגרים שבדרך, וההתאקלמות המוצלחת במולדת החדשה.

משפחת זוסמן בנתבג, טסים כל המשפחה ליעד חדש, חיים חדשים והרפתקה בפורטוגל!
משפחת זוסמן בנתבג, טסים כל המשפחה ליעד חדש, חיים חדשים והרפתקה בפורטוגל!

"הגענו למצב שבו היינו צריכים לעשות שינוי משמעותי," מספר עודד. "תנאי החיים בקיבוץ לא התאימו יותר לנו , עם עליית עלות השכירות, וחוסר המצאות של נכסים תואמים להשכרה (היות וקניה כלל לא באה בחשבון) ולילדים שלא הצליחו להשתלב כראוי במסגרות החינוך והחברה (היות וכל תקופה היינו צריכים להחליף מיקום מגורים). לקראת סיום חוזה השכירות, הבנו שהאפשרויות הן לעבור לבית יקר יותר בישראל ואולי מרוחק יותר (דבר הצורך שוב החלפת מסגרות לילדים) או לצאת למסע חדש בחו"ל".

עודד זוסמן
עודד זוסמן

בחירת היעד לא הייתה מובנת מאליה. עודד מספר שתחילה שקלו להגר לאוסטרליה או קנדה, אך מסיבות שונות הרעיונות ירדו מהפרק. "ואז פתאום אמרנו – ננסה את פורטוגל". במרץ 2022 כבר נחת עודד בפורטוגל לסיור היכרות, ולאחר חיפושים מצא את המקום המושלם להתחלה חדשה – אוליביירה דו אושפיטל (בתרגום-חאן הזיתים) שבמחוז קוימברה. "כשחזרתי לארץ, כבר היה לנו ברור לאן פנינו מועדות".

הילדים של משפחת זוסמן על יד הבית החדש
הילדים של משפחת זוסמן על יד הבית החדש

המשפחה מכרה את מרבית רכושה, ארזה את ההכרחי ויצאה לדרך. "לקחנו איתנו רק את מה שחייבים (וכרית מצופה במגבת) למטוס, השארנו בארץ עגלה מלאה חפצים למקרה שנצטרך לחזור," נזכר עודד בחיוך.

 

ההתאקלמות בפורטוגל לא הייתה קלה. "לקח לנו שבועות ספורים להתאושש מהטלטלה הראשונית ולהבין איפה אנחנו נמצאים," מודה עודד."אם בדמיון חשבנו לקנות רכב תוך 3 ימים במציאות זה לקח חודש) אבל תוך זמן לא ארוך, בני הזוג מצאו את מקומם החדש. עודד ממשיך בעבודתו כקבלן שיפוצים והפעם גם כקבלן רשום בזירה הפורטוגלית, בעוד אשתו ורד שהיתה בישראל מורה לאנגלית מצאה עבודה בתרגום, ובמשרות מקוונות. "אנחנו מסתדרים יפה, לא עשירים אבל בהחלט חיים ברווחה," הוא מסכם.

עודד ממשיך בקריירה שלו כקבלן שיפוצים, במידה ואתם צריכים בעל מקצוע עם לב ענק באזור אוליביירה דו הושפיטל
עודד ממשיך בקריירה שלו כקבלן שיפוצים, במידה ואתם צריכים בעל מקצוע עם לב ענק באזור אוליביירה דו הושפיטל

אך מה עם הילדים? "חשבנו שזה יהיה החלק הכי מאתגר," מודה עודד. "הם היו בהתרגשות גדולה בהתחלה". עם זאת, המצב השתפר ללא הכר עם הרשמתם למסגרות החינוך המקומיות. "נכון, היו קשיי שפה והסתגלות, אבל תוך זמן מה הם כבר לא היו תלויים בגוגל טרנסלייט.

עודד ומשפחתו גרים בכפר שניקרא "לגיוסה" ליד אוליביירה דו הושפיטל בבית עם גינה והוא עובד כקבלן שיפוצים ובניה, כנהג הסעות לגנים, וכחקלאי בגינתו.

לעודד קבוצת ווצאפ מעולה לאיתור נכסים באזור מגוריו שהפך לאזור בו הרבה משפחות ישראיות בוחרות כיעד לרילוקיישן מוזמנים להצטרף:

https://chat.whatsapp.com/EsP0wk23S4lLiHWwp50CPl

כמו כן יש לעודד קבוצת פייסבוק הומוריסטית תחביב שהוא נושא איתו עוד מישראל בה יש לו עמודים וקבוצות של הומור, הקבוצה שהוא הקים לבידור בפורטוגל, מוזמנים גם להצטרף כמובן בלחיצה על התמונה:

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן