דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פותחים פרק חדש: חיים בלתי צפויים בליסבון

הגורל פועל בדרכים מסתוריות, במיוחד עבור עינת מתל אביב ושחר מבאר שבע, שנפגשו במקרה בליסבוןפורטוגל. למרות שהגיעו בנפרד בחיפוש אחר התחלות חדשות עקב האירועים המאתגרים בישראל, הם מצאו זה את זו וחיים חדשים יחד. כיום, הם לא רק שותפים בחיים אלא גם בעסקים, ומנהלים חברה בתחום בניהול, תחזוקה ושיפוץ דירות להשכרה. לצד עסקיהם, הם מנהלים בלוג על חייהם בליסבון ומשקיעים מאמצים באיחוד ותמיכה בקהילה הישראלית בליסבון על ידי אירוח אירועים בביתם וברחבי העיר. הם נרגשים לשתף את סיפורם, בתקווה שהוא יעורר ההשראה אצל אחרים ששוקלים נתיב חדש.

הבלוג של בני הזוג באינסטגרם:

מה הוביל את שניכם לעבור לפורטוגל, ומה היו האתגרים הראשונים שנתקלתם בהם לאחר ההגעה?

כל אחד מאתנו החליט לעבור באופן עצמאי בשל האירועים המצערים בישראל, בחיפוש אחר שקט נפשי והתחלה חדשה. האתגרים הראשונים היו רגשיים, עיסוק בגעגועים לבית והסתגלות תרבותית. למרבה המזל, הקהילה הישראלית בפורטוגל סייעה לגשר על הפער, וסיפקה תמיכה קהילתית מיידית.

בנוסף, שחר נאלץ להשאיר זמנית את כלבתו האהובה "לוסי" בארץ, ומרוב הגעגועים אנחנו לפעמים מתנדבים לשמור על כלבים של אנשים שיוצאים לטיולים קצרים, אז אם מישהו צריך אנחנו נשמח !

איך נפגשתם, ומה הפך את הקשר שלכם למיוחד?

דרכינו נפגשו בקבוצת וואטסאפ של ישראלים שגרים בליסבון. שחר שאל אם מישהו מעוניין לשתות בירה, ואני, עינת, החלטתי לקבל את ההצעה. מה שהיה אמור להיות מפגש חברתי רגיל הפך לגילוי של חוויות משותפות וקשר עמוק ומיידי. המפגש הבלתי צפוי הזה בארץ זרה הפך את הקשר שלנו למיוחד עוד יותר. וכך מהר מאוד עברנו לגור יחד.

מה היו ההתרשמויות וחוויות הראשונות שלכם כשהגעתם לפורטוגל?

כשהגענו לליסבון לראשונה, נשארנו פעורי פה מול היופי והקסם של ליסבון עם אדריכלות העתיקה ומלא אנשים מחייכים ברחובות. עם זאת, היה גם קושי לא קטן להבין את התרבות ולהתרגל לשפה חדשה ולמזג האוויר הגשום.

תוכלו לספר קצת על הרקע שלכם?

כרגע אני לומדת לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה בישראל. הגמישות של לימודים מקוונים מאפשרת לי ליישם אסטרטגיות עסקיות חדשות ישירות בעסק שלנו – תוך שיפור היעילות התפעולית והבנת השוק שלנו. ולשחר יש הכישורים הטכניים וידע רב בתחומי החשמל, תחזוקה והשיפוצים מישראל.

כל הכישורים שלנו ביחד מאפשרים לנו לשמור על סטנדרטים גבוהים ותפקוד בכל הדירות שאנו מנהלים, מספקים בטיחות ונוחות לאורחינו.

האם תוכלו לתאר את הקמת העסק וצמיחתו של AtriumLX ואילו שירותים אתם מציעים?

זה דווקא סיפור מצחיק. בדירה השכורה הראשונה שלנו בעיר, לילה אחד התעוררנו בגלל מפל מים שיורד עלינו מהתקרה !  ראינו הרבה כשלים בדרך הטיפול בבעיה גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת תקשורת עם הדיירים.

וכך נולד AtriumLX, מתוך רצון משותף לעזור לבעלי נכסים בליסבון להתמודד עם בעיות הנגרמות ביקר, אך לא רק, בשל התיישנות בנייה בעיר. זה התחיל כעסק קטן לתחזוקה ושיפוץ של דירות להשכרה, אך במהרה גדל. כיום אנו מנהלים מספר נכסים, מבצעים שיפוצים לקהל לקוחות הולך וגודל. בנוסף יש לנו שירות ליווי של תהליכי חיפוש אחר נכסים להשקעה.

לקראת השנה הבאה אנו מתכננים להרחיב את הפעילות גם לאזורים נוספים בפורטוגל.

עמוד הפייסבוק העיסקי של AltriumLX בפייסבוק, מוזמן לתמוך ולעקוב:

מהם ההיבטים משביעי הרצון ביותר במסע שלכם מהמעבר לפורטוגל ועד היום?

אחד מדברים שמאוד אהבנו היה לחוות את קצב החיים האיטי יותר בפורטוגל, שמהווה ניגוד חד לחיינו הקודמים בישראל. האווירה הרגועה מאפשרת לנו ליהנות יותר מכל יום ולהתעמק בתרבות העשירה והמגוונת שמסביבנו.

ממליצים לאחרים גם?

אנחנו בהחלט ממליצים על פורטוגל כיעד למגורים, אך חשוב לזכור שמעבר כזה איננו מתאים לכולם. מעבר למדינה חדשה עם תרבות שונה דורש פתיחות, גמישות ויכולת הסתגלות. אנו ממליצים ללמוד מראש על התרבות המקומית והחיים בפורטוגל, ולהיות מוכנים לקבל שינויים והתאמות בקצב החיים ובסגנון המחיה. עם זאת, לאלה שפתוחים לחוויה כזו, פורטוגל היא מדינה מופלאה עם נופים ותרבות עשירים, וחיים איכותיים במחירים סבירים. זוהי אפשרות מצוינת למי שמחפש התחלה חדשה וקצב חיים שונה.

מה התכניות - נשארים?

ללא ספק, התוכנית שלנו היא להישאר ולהמשיך לחיות בפורטוגל בטווח הארוך. בשנה האחרונה הצלחנו להפוך את ליסבון לביתנו האמיתי. לא רק שמצאנו אחד את השנייה ופרנסה טובה, אלא גם קהילה תומכת וקצב החיים שמתאים לנו. אנו מצפים להמשיך ולהעמיק את שורשינו בליסבון, להמשיך ללמוד ולצמוח בה עם הזמן. זוהי ההתחלה החדשה שכה חיפשנו.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

עכבר העיר או עכבר הכפר?

האוכלוסייה מתחלקת ל-2 סוגי אנשים.  אלה שיסבירו בצורה הכי מפורטת למה לגור בעיר זה הדבר הכי טוב שיכלו לבקש לעצמם  ויש את אלה שלא יוכלו

קרא עוד »

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן