דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

Miguel Albuquerque מתנגד לביטול תוכנית הגולדן ויזה ומבקש שהיא תישאר לפעול בשטח האי מדיירה

על פי הדיווחים האחרונים, Miguel Albuquerque, נשיא ממשלת מדיירה, הצהיר כי האזור האוטונומי מעוניין לשמור על תוכנית גולדן ויזה / ויזת הזהב ועל רישיונות ללינה מקומית (AL). הוא מתח ביקורת על תוכנית More Housing על היותה ריכוזית ובעלת גישה ממוקדת בליסבון.

Miguel Albuquerque
Miguel Albuquerque

נשיא ממשלת מדיירה, Miguel Albuquerque, הצהיר שזה יהיה "מגוחך" לבטל את תוכנית גולדן ויזה והרישיונות ללינה מקומית (AL) באזור האוטונומי (למרות השם המטעה מדובר ברישיון ללינות קצרות לתחום התיירות וכו.. ). הוא גם מתח ביקורת על תוכנית More Housing, וקבע כי יש לה "פרספקטיבה ריכוזית וליסבון" שאינה לוקחת בחשבון את הצרכים והמציאות של אזורים אחרים בשאר הרפובליקה. אלבקרק טען כי מדיירה לא צריכה להיות כפופה לצעדים המכוונים בעיקר לליסבון ולפורטו, מכיוון שזה יזיק לכלכלה הלאומית של פורטוגל.

מיגל אלבקרק אמר את ההערות הללו בזמן ביקור בחברת מזון בפונשל. דבריו היו בתגובה לתוכנית "יותר דיור", שאושרה במועצת השרים ותהיה פתוחה לדיון ציבורי במשך חודש. כמו כן אלבקרק מוביל את המנהל האזורי של ה-PSD/CDS-PP ויש להצהרה שלו משקל.

בנוסף הוא גם הביע את עמדתו בנוגע לכך שאין שום דבר חיובי בתוכנית "יותר דיור" למי שמאמין ברכוש פרטי ובשווקים חופשיים. הוא מתח ביקורת על הממשלה על כך שהשתמשה בתוכנית ויזת הזהב ותוכנית הלינה AL כשעיר לעזאזל בגלל משבר הדירו שפוקד את פורטוגל והצביע על כך שהממשלה הסוציאליסטית לא הצליחה לטפל בנושא הדיור בשבע השנים האחרונות.

הנשיא הביע את ביקורתו כלפי מה שהוא תופס כ"נקודת המבט הריכוזית והליסבון" של ההנהלה הלאומית, וקבע כי הם מעריכים את המדינה רק דרך עדשת הבעיות של הבירה ליסבון, תוך הזנחת צורכי העיריות והאזורים הדורשים השקעה כדי למשוך הון זר.

מיגל אלבקרקי הדגיש שהממשלה הלאומית צריכה להקשיב לצרכים של האזורים והעיריות מחוץ לליסבון ולקבוע צעדים בהתאם. הוא הדגיש כי "המדינה האמיתית היא לא ליסבון" וכי תוכנית "יותר דיור" צריכה לקחת בחשבון את צורכי ההשקעה, ההון הזר וצרכי חידוש הדיור והשיקום של אזורים אלה.

Miguel Albuquerque הביע את תמיכתו בשמירה על ויזות הזהב של פורטוגל לשטח מדיירה מכיוון שהוא מאמין שזה טוב לצמיחה של הנדל"ן באי ופיתוח שלו. הוא גם הצהיר כי "הממשלה האזורית" השתמשה בכספים מתוכנית ההבראה והחוסן (PRR) לבניית דיור בר השגה למעמד הביניים ולזוגות צעירים, כדי לאזן את הלחץ שיכול להיווצר מהשקעות נדל"ן זרות באיים האזוריים.

נשיא ממשלת מדיירה, מיגל אלבקרק, הצהיר לבסוף כי הלינה המקומית "לא השפיעה בשום צורה" על התיירות המסורתית ובמקום זאת תרמה למקסימום היסטורי של 9.6 מיליון לינות בשנת 2022. הוא גם הזכיר כי ההנהלה שלו תנתח באופן חוקי את אפשרות של "הבטחת אוטונומיה" באירוח מקומי. ביום חמישי החליטה מועצת השרים לאסור מתן רישיונות אירוח מקומיים חדשים, למעט מקומות לינה כפריים בעיריות בפנים הארץ. הרישיונות הנוכחיים יהיו כפופים להערכה מחודשת בשנת 2030, והתוכנית כוללת צעדים שמטרתם לעורר את שוק השכירות ולסיים אשרות 'זהב'. לתוכנית יותר דיור יש חמישה צירים שיעמדו לדיון ציבורי במשך חודש, וההצעות יחזרו לאישור סופי של מועצת השרים ב-16 במרץ. חלק מהצעדים עדיין יצטרכו לעבור בפרלמנט, לדברי ראש הממשלה.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן