דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פורטוגל תפקח על כללים שיבטיחו גישה של מהגרים לשירותי בריאות ציבוריים


ממשלת פורטוגל תהיה קשובה יותר למהגרים המתגוררים במדינה כדי לקבל את מספר הסידורי לצורכי בריאות בפורטוגל, להרשמה למערכת הבריאות הציבורית הפורטוגזית. נכון להיום, הבירוקרטיה, היעדר סטנדרטיזציה בשירות ואי התאמה של המידע בשירות הציבורי הם חלק מהמכשולים העיקריים להשגת המסמך, החיוני לגישה למערכת הבריאות בפורטוגל. המספר שווה ערך לרישום למערכת הבריאות המאוחדת הברזילאית (SUS).

אישור בדיקה מחמירה יותר ומזורזת הוכרז השבוע מאת שר הבריאות, מנואל פיזארו: "אנחנו נהיה מאוד קשובים ונוודא שהכללים מתקיימים ושלכל המהגרים יש גישה לשירותי בריאות, כפי שהחוק שלנו קובע", אמר.

שר הבריאות הפורטוגלי Manuel Pizarro הצהיר שצעדים להגנה מפני וירוס הקורונה ינקטו למשל בשדות התעופה בנוגע למגיעים מסין.
שר הבריאות הפורטוגלי Manuel Pizarro.

מבלי לפרט איזה סוג של פעולה יינקטו עבור הבדיקה, אמר פיזארו כי הנושא הדאיג את ממשלת פורטוגל, במיוחד עם הגידול הנוכחי במספר המהגרים במדינה. לפורטוגל יש כבר 700 אלף זרים עם אישור מגורים (RA) במדינה, רובם ברזילאים.

לאחרונה, ממשלת פורטוגל הבהירה את הקריטריונים להרכיב את "Número de Utente". לדברי השר, המטרה היא להפוך את הכללים לאחידים. עולים שעדיין אין להם את התיעוד, כמו כניסות אחרונות לארץ, יכולים לקבל רישום זמני. יהיה צורך להציג במרכז הבריאות הקרוב רק נתונים אישיים כגון שם, תאריך לידה, ארץ אזרחות ומקום מגורים.

אם לעולה כבר יש את  מספר הזיהוי הפיסקאלי (NIF), מספר תעודת הזהות (NISS) ומסמך המעיד על מגורים במדינה, הוא או היא מקבלים את הרישום הסופי. גילוי העניין (MI) הוא מסמך תקף להוכחת מגורים בפורטוגל ומבטיח רישום סופי.

לבעלי רישום זמני, לאחר 90 יום, הרישום מומר אוטומטית לצמיתות, במידה והאזרח מציג את המסמכים הנזכרים לעיל במרכז הבריאות. אם האזרח לא עומד בנתוני החובה, המספר הופך ללא פעיל, וניתן להפעיל מחדש את התהליך.

"אנחנו חייבים להיות עקביים"

השר הודה כי זרים רבים המתגוררים בפורטוגל נתקלים בקשיים בגישה לשירות בשל בירוקרטיה. במהלך מגיפת קוביד-19, היו מספר דיווחים על מהגרים שלא הצליחו להשיג את מספר המשתמש,  מה שמנע מהם לקבל את החיסון נגד הנגיף . מידע שונה היה הבעיה החוזרת ביותר . המצב לקח  חודשים להסדיר.

בין הבעיות הבירוקרטיות הקיימות, את חוסר האחידות בכללים והפרשנות של כל עובד ציבור: "זה לא יכול לקרות, כי אנחנו צריכים להיות קוהרנטיים עם ההגנה על ערכי האינטגרציה וההומניזם שלנו עם המהגרים". הוא יוצר הקשר.

מנואל מתחייב כי כל מרכזי הבריאות מעודכנים לגבי הקריטריונים למתן מספר המשתמש והם מסוגלים לבצע את ההליך. עם המספר, יש כיום לאזרחים זכות לרופא משפחה, למשל, שאחראי על המעקב התקופתי של התושב.

מצד שני, פורטוגל מתמודדת עם מחסור במקצוענים מסוג זה, במיוחד באזורי ליסבון ואלגרבה בדרום המדינה. משרד הבריאות מעריך כי ל-1 מכל 4 אנשים המתגוררים בשטח פורטוגל אין רופא משפחה.

על מספרם הבלתי מספק של אנשי מקצוע אמר השר כי מתפתחת פעילות בכמה מישורים, החל מתמריצי שכר ועד אנשי מקצוע והכשרת רופאי משפחה נוספים. אסטרטגיות אחרות נמצאות בתהליך ויש להכריז עליהן ברגע שהן מתגבשות.

בפורטוגל קיימת מערכת בריאות ציבורית, אך היא לא מציעה את כל השירותים בחינם. שירותים מסוימים מחויבים במה שנקרא "דמי משתמש" (taxa moderadora). התייעצות עם רופא משפחה, שהוא רופא כללי, עולה 4 יורו, ואילו ייעוץ עם מומחה עולה 7.75 יורו.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן