דסקטופ

ד' 17 אפר' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

תעופה בת קיימא: פורטוגל משתתפת בפרויקט חדשני

עתיד התעופה ה"ירוקה" כבר מאופיין בפיתוח של מטוס היברידי-חשמלי באמצעות פרויקט HERA – Hybrid-Electric Regional Architecture של האיחוד האירופי שעשוי להפחית את טביעת הרגל הפחמנית בשיעור של עד 90%.

המטוס יהיה בגודל של כ-50-100 מושבים, יפעל בניידות אווירית אזורית וקצרת טווח באמצע שנות ה-30 של המאה ה-20 למרחקים של פחות מ-500 ק"מ (חיבורים בין עירוניים אזוריים). הוא יכלול הנעה היברידית-חשמלית המבוססת על סוללות או תאי דלק כמקורות כוח הנתמכים על ידי SAF (Sustainable Aviation Fuel) או שריפת מימן למקור התרמי.

טכנולוגיות ותצורות חדשניות שפותחו כוללות חלוקת חשמל בקנה מידה של מתח גבוה, ניהול תרמי, תכנון כנף ומטוס חדש, כמו גם הנעה היברידית-חשמלית חדשה ואחסון חדש הקשור לפליטות נמוכות של גזי חממה.

עם כניסתו לשירות של מטוס ה-HERA יהיה צורך באינטראקציה עם תשתיות שדות תעופה חדשות המבוססות על מקורות אנרגיה מתחדשים חדשים, אשר יפותחו גם בפרויקט.

עם מימון של 35 מיליון אירו ומשך זמן של 48 חודשים, HERA מתואם על ידי לאונרדו, ונמנה עם AIRBUS, DLR, Fraunhoffer, Honeywell, ONERA, Rolls Royce, Siemens, Safran, Thales, בין שותפים בינלאומיים נוספים בסך 48 מוסדות במגזר התעופה, לרבות אוניברסיטאות. פורטוגל מיוצגת בפרויקט על ידי ISQ, INEGI ו-Almadesign. הפרויקט משולב בתוכנית התעופה הנקייה של הנציבות האירופית.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן