דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

הפורטוגלים בצרפת מוזמנים "לחזור"

מזכיר המדינה לענייני עבודה יהיה בפריז כדי לקדם את תוכנית הרגרסר שמטרתה לעודד את החזרת המהגרים, שכבר קיבלה כ-7,000 פניות מאז 2019.

Miguel Fontes מיגל פונטס מזכיר המדינה לענייני עבודה

"כיום, כידוע, כל המדינות מנסות למשוך אנשים ויש לנו הרבה כישרונות הפזורים בפינות שונות של העולם ואנחנו חייבים לעשות הכל כדי למשוך את אלה שעזבו לא מתוך רצון, אלא בגלל הנסיבות של לא למצוא בזמנו את ההזדמנויות בשוק העבודה שהם היו רוצים, ושהיום בארץ יש שיעור אבטלה נמוך מאוד, שיש לנו כלכלה בצמיחה ושיש לנו פרויקטים שבהם הם יכולים להשתלב", אמרו. מיגל פונטס.

הצעד הראשון של מזכיר המדינה הפורטוגלי לעבודה בצרפת הוא הקונסוליה הכללית של פורטוגל בפריז, שם מתוכנן ישיבת הבהרה פומבית לגבי התוכנית הזו, ולאחר מכן בסוף השבוע דיון חדש באותו נושא באירוע Estado Gerais da Lusodescendência בצרפת, שמתקיים גם בבירה, עם צוות ממזכירות המדינה שייצא בתחילת השבוע הבא לליון למפגש נוסף עם הקהילה.

על פי נתונים שסיפק מיגל פונטס, מאז 2019, כאשר התוכנית הושקה, הרשויות בפורטוגל כבר קיבלו 6,946 בקשות של מהגרים מכל רחבי העולם, המקבילות לכ-15,500 אנשים, 70% מסך זה אושרו, המכסים 11,200 אנשים, למרות שלא ידוע כמה באמת חיים בפורטוגל.

המספר הגדול ביותר של בקשות הגיע משווייץ, צרפת ובריטניה, אמר.

יתרונות העליה חזרה לפורטוגל

נכון לעכשיו, תכנית זו מציעה הטבות מס וכספיות, סיוע בחיפוש עבודה, תמיכה בהכרה בכישורים ואף שדרוג שפה לפורטוגזים המעוניינים לחזור לארץ, כולל ילדי מהגרים שגם אם מעולם לא חיו בפורטוגל, רוצים להשתקע בארץ המוצא של הוריהם או סביהם.

"הרעיון הוא למשוך אנשים שנולדו במדינות הגירה, גם אם הרוב המכריע של אלה שחזרו הם אנשים שעזבו בין 2011 ל-2015. ובגלל זה חשוב לארגן את המפגשים האלה בצרפת כדי לעשות את זה תוכנית ידועה וכדי להראות שגם מי שנולד במדינות אחרות, שאפילו יש להם רצון להשתקע בפורטוגל, יכולים לעשות זאת", אמר מיגל פונטס.

מבין המועמדים לתכנית הרגרסר, כ-40% בעלי כישורים ברמת ההשכלה הגבוהה, מאפיין עליו מציין פקיד הממשלה.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן