דסקטופ

ד' 17 אפר' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

שרי ממשלת פורטוגל ופקידים בכירים מתפרטים בזה אחר זה, היכן כדור השלג יעצר?

מזכירת משרד האוצר של פורטוגל, אלכסנדרה רייס, נדחקה בתחילת החודש מחוץ לחיים הפוליטיים בעקבות מחלוקת על גובה פיצויי הפיטורים שקיבלה כשעזבה את תפקידה האחרון. שני פקידי ממשל נוספים הלכו בעקבותיה החוצה.

אלכסנדרה רייס
אלכסנדרה רייס

תפקידה האחרון של מזכירת האוצר אלכסנדרה רייס היה בחברה ממשלתית המוכרת לכולנו חברת TAP, שהיא בחרת תעופה ציבורית שגם היא חובה כיום קשיים אחרים בגלל שביתות עובדים.

כדור שלג התפטרויות בממשלת פורטוגל, היכון זה יגמר?

לאחר שמזכירת המדינה התפטרה יחד עם 2 פקידים נוספים, נודע בתקשורת הפורטוגזית ששר התשתיות הפורטוגזי פדרו נונו סנטוס התפטר גם הוא!

פדרו נונו סנטוס, שר התשתיות.
פדרו נונו סנטוס, שר התשתיות.

הפיטורים של השר פדרו נונו סנטוס הם תוצאה של פרסום העובדה שככול הנראה ידע אודות הכספים שקיבלה מזכירת המדינה של האוצר.

השר פדרו נונו סנטוס התפטר בעצמו וכן פקיד בכיר ממשרדו בשם Hugo Santos Mendes התפטר גם כן בעקבות פיטורי השר!

Hugo Santos Mendes פקיד בכיר של שר התשתיות הפורטוגלי.
Hugo Santos Mendes פקיד בכיר של שר התשתיות הפורטוגלי. התפטר גם כן.

פדרו נונו סנטוס נימק את החלטתו בגלל "האופן שבו המקרה הזה נתפס על ידי דעת הקהל" ולכן מציין ב"נטילת אחריות פוליטית".

המחלוקת סביב "TAPgate", כפי שמכונה הפרשה הסוערת בתקשורת הפורטוגזית, המשיכה להתנפח בימים האחרונים לאחר הגילויים על גובה פיצויי הפיטורים (500,000 יורו) מהם נהנתה אלכסנדרה רייס לאחר שעזבה את מועצת המנהלים של TAP אייר פורטוגל בפברואר לפני תום החוזה שלה.

כמה חודשים לאחר מכן, היא מונתה למנכלית חברת NAV, חברה ציבורית האחראית על בקרת התעבורה האווירית, לפני שהצטרפה לממשלה בתחילת דצמבר כמזכירת המדינה במשרד האוצר. גם TAP וגם NAV נמצאים בפיקוח משרד התשתיות, מה שלחץ גם כן על השר להתפטר.

האופוזיציה בפרלמנט הפורטוגזי מתרוצצת וקוראת לממשלה להסביר בדחיפות אודות נסיבות ותנאי עזיבתה את חברת TAP, בזמן שחברת התעופה עוברת ארגון מחדש שהוביל להפחתת כוח אדם ולקיצוץ שכר עבור עובדים רבים.

"אנו עומדים בפני מגיפה של משברים פוליטיים"

אלכסנדרה רייס דחתה כל אי חוקיות בטענה שהיא קיבלה את המגיע לה על פי חוק, על פי מה שחברת התעופה TAP בעצמה אישרה.

"אנו עומדים בפני מגיפה של משברים פוליטיים" הגורמת ל"חוסר יציבות", הצטער פאולו ראנג'ל, סגן נשיא PSD (המפלגה הסוציאל-דמוקרטית, מרכז ימין), מפלגת האופוזיציה העיקרית, בדרישה מראש הממשלה הסוציאליסטי אנטוניו קוסטה להסביר את עצמו לפרלמנט.

ממשלת פורטוגל עומדת ליפול ?

הביקורת החריפה בפרמנט

"הממשלה נתמכת ברוב מוחלט בפרלמנט והיא מסוגלת להמשיך לעשות את עבודתה", הבטיח השר לאיכות הסביבה, דוארטה קורדיירו.

"בעתיד נצטרך ללמוד מזה"

זו לא הפעם הראשונה שפדרו נונו סנטוס, שמחזיק באחריות ממשלתית במשך שבע שנים ומי שמוצג לא פעם כיורש אפשרי של ראש הממשלה הנוכחי, מוצא את עצמו סופג ביקורות ציבוריות קשות.

ביוני האחרון פדרו נונו סנטוס פרסם יוזמה של בניית שדה תעופה נוסף בליסון, ולאחר מכן ראש ממשלת פורטוגל ביטל את החלטתו ולא תמך ביוזמת פדרו נונו סנטוס.

לאחר המחלוקת החדשה הזו בנוגע לכך שידע על גובה פיצויי הקולגה שלו לפרלמנט התדמית של פדרו נונו סנטוס השר לתשתיות היוצא נחלשת משמועתית והעתיד הפוליטי שלו לא נראה מזהיר.

"בעתיד נצטרך ללמוד מזה. כל מי שנכנס לתפקידים ציבוריים כפוף לבדיקה מדוקדקת של עברו ", שהפך תובעני יותר, נזכר ביום רביעי ראש המדינה מרסלו רבלו דה סוזה.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן