דסקטופ

ו' 21 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

מה צפוי לנו בנדלן הפורטוגלי לשנת 2023???

השקעות נדל"ן של זרים במדינה, השבחת נכסים, ואי יכולת לחזות באמת את העתיד, אלו הן אבני הדרך בנוף הנדלני בפורטוגל לשנת 2023!

למרות ההקשר הגיאופוליטי והמקרו-כלכלי, שנת 2022 הייתה שנה דינמית עבור שוק הנדל"ן הפורטוגלי באופן מאוד מפתיע. לדברי המומחים מ-UCI פורטוגל, שיפוצים והמשכיות של השקעות זרות הן שתיים מהמגמות שיבלטו בשנת-2023 בתחום הנדלן במדינה.

מגמת שיקום נדלן (השבחת נכסים):

Renovation
Renovation

"לשיקום נדל"ן יש שני מניעים מהותיים שיכולים ללכת יד ביד. הראשון הוא הנושא הפיננסי, כי ככלל, משתלם יותר לרכוש נכס לשיקום. פעילות מסוג זה מעניינת גם את המשקיעים, מי יכול לקנות את המוצרים הללו ולהוציא אותן לשוק מאוחר יותר, בחיפוש אחר עליית ערך גדולה יותר. ההיבט השני הוא הנושא הסביבתי, שכן שיקום נלדן, אם לוקחים בחשבון יעילות אנרגטית, יכול להפחית את הפליטות מנכס. שיקום וקיימות לרוב הולכים יד ביד", אמר פדרו מגרה, מנכ"ל UCI פורטוגל, שצוטט בהודעה שדווחה על ידי אידיאליסטה.

Construction and renovation
Construction and renovation

מגמה נוספת שתסמן את 2023 תהיה ההמשכיות ואולי גם הגדלת ההשקעות הזרות בנדל"ן בפורטוגל. "פורטוגל תופסת מיקום גיאוגרפי אידיאלי, רחוק מסכסוכים, יחד עם זאת היא ממשיכה להוות בסיס טוב למי שרוצה לגור באירופה, כמה שעות בטיסה ממרכז אירופה, אקלים טוב, נופים יפים, ביטחון ואיכות חיים טובה. לאחרונה, האמריקאים התבלטו כמובילים בקרב הקונים, זהו קבל שיש לשמור עליו", ממשיך פדרו מגרה.

654.2 million € 2022 + 42% !
654.2 million € 2022 + 42% !

מגמה שלישית, לאור המלחמה באוקראינה והשלכותיה הכלכליות, יש קושי ממשי בחזיון העתיד. "השנים האחרונות לימדו אותנו שיש גורמים בלתי צפויים, בראש ובראשונה התנהגותן של הכלכלות הגדולות באירופה, שיכולים להשפיע על פעולות ה-ECB, וכך לקבוע כיצד השנה עשויה להתפתח. לטוב ולרע. לרע, אנחנו נתונים לחסדי השוק הבינלאומי, מה שיכול להיות אומר ש-2023 תהיה שנה מצוינת, או שנה עם תוצאות שמרניות יותר", מסכם ראש ה-UCI בפורטוגל.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן