דסקטופ

ב' 15 יול' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

פורטוגל 'מצילה' את סאו טומה מפשיטת רגל עם 15 מיליון יורו

הסכום מיועד לענות על צרכי תזרים מזומנים מיידיים
פורטוגל סיפקה לסאו טומה ופרינסיפה 15 מיליון אירו בתמיכה ישירה לתקציב המדינה על מנת "לספק צרכים מיידיים", הודיע ​​שר החוץ, ז'ואאו גומס קראביניו ביום שישי האחרון. המימון נעשה באמצעות מכון שיתוף הפעולה והשפה Camões,

"סכום זה של 15 מיליון אירו נועד לענות על צרכי תזרים מזומנים מיידיים. סאו טומה ופרינסיפה נמצאת – כעת אנו יכולים לומר שהיא "הייתה" – על סף קריסה מוחלטת מבחינת תזרים המזומנים, ולכן היה חיוני שפורטוגל תספק את התמיכה הזו עכשיו, אפילו לפני סוף השנה." הסביר ראש הדיפלומטיה הפורטוגלית, בעקבות החתימה על מזכר הבנות בין שתי המדינות במשרד החוץ בליסבון.

גומס קראביניו אמר שהוא לא מסוגל "בשלב זה" לצפות אם פורטוגל תגדיל את כמות התמיכה הזו, מה שהופך אירוע כזה לתלוי בשיחות בין ממשלות שתי המדינות בתחילת 2023.

שר החוץ הנוכחי, ז'ואאו גומס קראביניו
שר החוץ הנוכחי, ז'ואאו גומס קראביניו

"אני לא יכול לחזות אם תהיה תמיכה נוספת מסוג זה שתגיע מפורטוגל", אמר לעיתונאים.

"אנחנו עובדים עם רשויות סאו טומה ובתחילת השנה ניסע לשם כדי להגדיר תוכנית אסטרטגית [לשיתוף פעולה] לשנים הקרובות, כך שהסכום הזה ואחרים שעשויים להיות נחוצים ב- עתיד, יופנה לתוכנית הבראה כלכלית שיטתית ובהתאם לצרכים בתחומי החינוך, הבריאות ושלטון החוק", אמר שר החוץ.

לדברי ראש הדיפלומטיה הפורטוגלית, "יהיה צורך" לערב גופים בינלאומיים אחרים בתמיכה בסאו טומה, "בעיקר ה-CPLP, אבל גם קרן המטבע הבינלאומית (IMF) וגופים אחרים שעשויים להיות מזוהים".

"עם התמיכה הזו של 15 מיליון אירו, הרווחנו זמן לעבוד עם הרשויות בסאו טומה ועם גופים בינלאומיים אחרים כדי לראות כיצד נוכל יחד לענות על הצרכים הללו", אמר.

גומס קראביניו הבהיר שלפורטוגל יש תוכנית שיתוף פעולה עם סאו טומה, "שתמשיך. מדובר בסכום נוסף. עם זאת, אנו צופים שבמהלך 2023 יהיה צורך בתמיכה נוספת", אמר.

שגריר סאו טומה בליסבון, António Quintas do Espírito Santo, חתם על מזכר ההבנות בשם ממשלת סאו טומה.

António Quintas do Espírito Santo בצד ימין של התמונה שגריר
António Quintas do Espírito Santo בצד ימין של התמונה שגריר

"זו מחווה של עם ידידותי, של שיתוף פעולה, זו מחווה שהממשלה שלנו אסירת תודה עליה, ואני מאמין שהרשויות שלנו ינצלו היטב את הסכום הזה, שישמש לצמצום הקשיים שהמדינה חווה בהם. תנאי יתרות המט"ח ונושאים אחרים", אמר הדיפלומט.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

ne**@po************.com

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן