דסקטופ

ד' 22 מאי' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מובייל

מיזם מרגש של הקהילה היהודית של פורטו

על רקע מגיפת הקורונה והמשבר הכלכלי, הקהילה היהודית בעיר פורטו שבפורטוגל תתרום את ההכנסות מצפיות בישראל בסרט The Light of Judah לארגון "לקט ישראל", בנק המזון הגדול בישראל שעוסק באיסוף וחלוקת מזון לטובת מאות אלפי נתמכים ברחבי הארץ.

הכנסות מצפיות בפורטוגל יוקדשו לבנק המזון בעיר פורטו ולשלושה ארגוני צדקה קתוליים מקומיים.

הסרט, שעולה בימים אלה בפלטפורמות סטרימינג, הופק במסגרת שיתוף הפעולה הדתי, חברתי, תרבותי וסוציאלי בין הקהילה היהודית לבישופות הקתולית של פורטו, שיצא לדרך בדצמבר 2019 במטרה להלחם באנטישמיות. 

המיזם זוכה לתמיכה פיננסית ומעשית ממשפחות יהודיות פילנתרופיות וארגון בני ברית העולמי.

הסרט The Light of Judah, שהופק על-ידי הבמאי לואיס ישמעאל (Luis Ismael) מבוסס על אירועים אמיתיים המתארים את הקשר בין יהודים לקתולים בימי הביניים, במהלך תקופת האינקוויזיציה, וכן בעת המודרנית. ניתן לצפות בו עם תרגום לעברית ב-iTunes

הסרט מוקדש לזכרו של הישראלי שמעון ראם ביטון, אשר נהרג בהתרסקות מטוס אתיופיאן איירליינס במארס 2019. 

ביטון, ממוצא מרוקני, היה בתהליך הנפקת אזרחות פורטוגלית ואחותו ביקשה להגשים את בקשתו גם לאחר מותו, אך הדבר לא היה אפשרי. הוא נולד ב-2.6, יום עליית הסרט לאוויר, ולדברי אחותו יפה ביטון, "זוהי המתנה היפה ביותר שהמשפחה יכלה לקבל". 

 

היום הסרט והפרויקט יוצגו בארמון הבישוף על-ידי ראשי הקהילה היהודית  והבישופות של פורטו, במעמד נשיא הקהילה היהודית של ליסבון, חוזה אולמן קארפ, בישוף פורטו מנואל לינדה, נשיא הקהילה היהודית של פורטו  דיאז בן ציון, חבר מועצת העיר פורטו ונציגי ארגוני הצדקה הקתוליים. פרופ' הוגו ואז ומייקל רות'וול מהמרכז ההיסטורי הקהילתי יציגו את הרקע לסרט וכן תתקיים דקת דומייה לזכרו של שמעון ראם ביטון.

 

נשיא ארגון בני ברית, צ'ארלס קאופמן אמר, "בני ברית תומכת במאמציהם של אחינו ואחיותינו בפורטו במאבק ברעב בעיר פורטו ובישראל לאור הקשיים שהערימה מגיפת הקורונה. הקהילה היהודית פועלת לפי מיטב המסורת וברוח ההירתמות בעתות חירום בהם מעורב הארגון שלנו מאז הקמתו ב-1843. פעילות זו היא אחת משורה של תוכניות סיוע שהפעלנו ברחבי העולם מאז פרוץ המגיפה".

 

גבריאלה קנטרג'י, חברת ועד של הקהילה היהודית בפורטו, אמרה: "אנו נרגשים מפעולות הסיוע של אנשים וארגונים רבים מבצעים ברחבי העולם למען האנושות כדי להלחם במגיפה ומעודדים אחרים לסייע".

אודות ארגון בני ברית

ארגון בני ברית העולמי תמך בעולם היהודי ובזכויות אדם מאז 1843. בני ברית מוכר כקול מרכזי בקידום המשכיות ואחדות יהודית, כמגן איתן של מדינת ישראל, כתומך של אזרחים ותיקים וגורם מוביל בסיוע בעת אסונות. עם נוכחות ברחבי העולם, אנו הקול הגלובלי של הקהילה היהודית. www.bnaibrith.org

 

אודות הקהילה היהודית של פורטו

הקהילה היהודית של העיר פורטו כוללת 400 יהודים מ-30 מדינות והיא פועלת בשיתוף פעולה עם ארגון בני ברית העולמי, קרן היסוד ושגרירות ישראל בפורטוגל. http://www.comunidade-israelita-porto.org/x#0

 

אודות הבישופות הקתולית של פורטו

הבישופות הקתולית של פורטו נוסדה כבישופות Portucale בשנת 576. פורטו, הממוקמת בצפון פורטוגל לחופי האוקיינוס האטלנטי, היא מחוז הבישופות המאוכלס ביותר בפורטוגל עם שטח של יותר מ-3010 קמ"ר. הבישוף הנוכחי (ה-77) הוא דום מנואל לינדה (Dom Manuel Linda) https://www.diocese-porto.pt/pt/

 

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן